سوپروایزر اجرایی نصب تجهیزات مکانیکی | جزوه pdf | ایران مواد

سوپروایزر اجرایی نصب تجهیزات مکانیکی

نصب تجهیزات مکانیکی

با توجه به شرایط اقتصادی و استراتژیک کشورمان بی شک صنایع نفت و گاز و صنایع وابسته به آن در حال حاضر و در آینده یکی از صنایع پرطرفدار، کارآفرین، پیشرفته و پردرآمد بوده و خواهد بود و از آنجا که بخش ساخت و اجرایی اکثر پروژه های نفت و  گاز توسط نیروهای متخصص داخلی و بومی انجام می پذیرد، آموزش و تربیت نیروی انسانی متخصص در کلیه زمینه های صنایع نفت و گاز یکی از نیازهای مبرم جامعه صنعتی و آموزشی کشور است.

در جزوه سوپروایز اجرایی نصب تجهیزات مکانیکی آموزشی به نکاتی که باید کارشناسان دفتر فنی ، مهندسان ناظر ، مهندسان اجرایی  و سوپروایزر های اجرایی در مراحل گوناگون نصب تهیزات آنها را رعایت و مدنظر قرار دهند ، همچنین در هر جا که لازم باشد به نکات فنی و علمی برای درک مفهومی و علمی کار اشاره شده است. 

عموماً سوپروایزرها به رهبری و هدایت گروه های اجرایی می پردازند در حالی که Field Engineer بیشتر مشغول چک کردن نکات فنی و جلوگیری از اشتباهات اجرایی و مطابقت شرایط اجرایی سایت با دستورالعمل ها و استاندارد ها است و همچنین در صورت بوجود آمدن مغایرت های فنی مسئول برطرف کردن آنها خواهد بود. مطالب این جزوه طوری جمع آوری شده اند که هر شخص آشنا به پر<ژه های اجرایی بتواند از آن بهره ببرد.

در پیوست جزوه نصب تجهیزات مکانیکی به ترتیب اوپلینگ و طبقه بندی آنها، طبقه بندی پمپ های سانتریفیوژ، چک لیست های ماشین آلات و گروت ریزی و لیست فایل و استانداردهای موجود در پیوست آورده شده اند.

امید است که مطالب این جزوه برای کلیه کاربران آن در جهت افزایش تجربه فنی و اجرایی نصب تجهیزات مکانیکی مفید واقع شود.

حسين يعقوبي
رمز کلیه فایل های فشرده : (باحروف کوچک تایپ شود)

دیدگاه کاربران ۳دیدگاه

 • هدائیانچهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 در ساعت 20:33:50

  سلام.ممنون از اطلاعات تون ، لطفا اگر فرمتهایی در خصوص تحویل دهی تجهیزات دوار دارید برای اینجانب ارسال کنید . با تشکر هدائیان h.hodaiian@gmail.com

 • نیماسه شنبه 21 آبان 1398 در ساعت 12:01:50

  سلام ایا دوره بازرسی تجهیزات دوار در نیمسال دوم ۱۳۹۸ برگزار میشودلیست دوره های مهندسی مکانیک را اعلام کنید

  • امیرمحمد دارابییکشنبه 3 آذر 1398 در ساعت 13:35:05

   با عرض سلام
   در حال حاضر این دوره برگزار نمی شود. برای آگاهی از دوره های مهندسی مکانیک به سایت ۲reha.ir مراجعه کنید.

دیدگاه خود را بنویسید