هندبوک بازرسی جوش(AWS)

هندبوک بازرسی جوش تلاش جمعی از بسیاری از متخصصان فنی داوطلب برای ارائه اطلاعات برای کمک به بازرسان جوشکاری و سرپرستان در فن آوری و کاربرد بازرسی چشمی و غیر مخرب است. این مرجع ارزشمند باران کمک می کند تا بازرسان ، مهندسان و جوشکارها تفاوت بین ناپیوستگی ها و نقص های قابل رد ارزیابی را ارزیابی کنند.

هندبوک بازرسی جوش

هندبوک بازرسی جوش به خصوص برای فردی که به لحاظ فنی آموزش دیده است و ممکن است به طور مستقیم در بازرسی مشارکت نداشته باشد، اما موقعیت او نیاز به دانش در مورد بازرسی جوش را طلب کند، مناسب است.

این کتاب یک منبع آموزشی است. کدها یا استانداردهای مورد استفاده در هر روش جوشکاری همیشه بر مطالب عمومی موجود در اینجا اولویت دارد. متن این کتاب ضرورتاً به طور کلی نوشته شده است و نمی تواند همه شرایط قابل اجرا برای یک نمونه خاص را شامل شود. بنابراین، مثال های ارائه شده کلی هستند و فقط به منظور تصویر استفاده می شوند. تلاش شده است این مطالب به شکل مناسب ارائه شود، به طوری که کتاب را به عنوان یک متن آموزشی برای بازرسان، مهندسان و جوشکاران قابل استفاده باشد.

اگر چه اطلاعات در اینجا به طور کلی مربوط به فرآیندهای جوشکاری قوسی است، اما اکثر آن ها برای قطعات ساخته شده با جوش و متصل شده با هر فرآیند اتصال دهی مورد استفاده قرار می گیرد، که ممکن است روش های بازرسی توضیح داده شده در اینجا مورد نیاز باشد.

بازرسی جوش (Welding Inspection) جهت کنترل دقیق قطعات جوشکاری شده و برای  اطمینان از  صحت انجام جوشکاری بر مبنای استاندارد ها و دستورالعمل های مشخص  روی اتصالات جوش شده انجام  می شود .  این بررسی ها از جمله وظایف یک  بازرس  جوش است. سازه های جوش  شده در مراحل  مختلف جوشکاری نیازمند  بازرسی هستند .  برای اطمینان یافتن از حصول کیفیت مناسب در قطعات مختلف جوش شده، لازم است دستورالعمل های مربوط به جوشکاری بخوبی اجرا شوند.

بازرسی جوش و مجموعه های جوشکاری شده نیاز به دانش بسیاری از عوامل کنترل کیفیت جوش دارد. این ویرایش سوم از هندبوک بازرسی جوش توسط کمیته انجمن جوش آمریکا (AWS) برای روش های بازرسی تهیه شده است. هدف از این، ارائه یک منبع قابل اطمینانی از اطلاعات منایع مفید می باشد.

درباره AWS

انجمن جوشکاری آمریکا (به انگلیسی: American Welding Society، AWS) یک موسسه علمی غیرانتفاعی است که برای پیشرفت جوشکاری و فرایندهای مرتبط در زمینهٔ استانداردسازی، آموزش در حوزه‌های جوشکاری، برش با قوس الکتریکی و گاز، لحیم‌کاری، پوشش‌دهی حرارتی فعالیت دارد. این انجمن در سال ۱۹۱۹ میلادی از کمیته جوشکاری زمان جنگ آمریکا به منظور پیشبرد جوشکاری و فرایندهای وابسته به آن ایجاد شد.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ raterateraterate
4
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود هندبوک بازرسی جوش(AWS) نسخه 2015
9Mb PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران