دفترچه سوالات و پاسخ کنکور دکتری مهندسی مواد (۹۸-۹۱)

کنکور دکتری مهندسی مواد
دفترچه سوالات و پاسخ کنکور دکتری مهندسی مواد

کنکور دکتری مهندسی مواد

مهندسی مواد یکی از رشته‌های مهندسی است که به درستی لقب مادر رشته‌های مهندسی را به خود اختصاص داده است. طبق اعلام سازمان سنجش کشور فارغ‌التحصیلان یا دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در آزمون دکتری رشته مهندسی مواد و متالورژی هستند.

کنکور دکتری مواد همان طور که در دفترچه مشخص است، شامل ۳ بخش دروس تخصصی مهندسی مواد، زبان و استعداد تحصیلی است. دروس تخصصی مهندسی مواد شامل دروس خواص فیزیکی، خواص مکانیکی، ترمودینامیک و روش های شناسایی و آنالیز مواد است که ۴۵ سوال را شامل می شوند. هم چنین از هر کدام از دروس زبان و استعداد تحصیلی ۳۰ سوال در کنکور دکتری مواد مطرح می شوند. لازم به ذکر است که دروس زبان و استعداد تحصیلی در بین رشته های فنی و مهندسی مشترک هستند.

منابع کنکور دکتری مهندسی مواد

مباحث کنکور دکتری مهندسی مواد در دروس خواص فیزیکی، خواص مکانیکی و ترمودینامیک مواد غالبا با کنکور کارشناسی ارشد مشترک هستند. بنابراین منابع کنکور دکتری مواد در این دروس با کنکور کارشناسی ارشد مشترک هستند.

 • برای درس خواص فیزیکی مواد کتاب های خواص فیزیکی ریدهیل و اونر به عنوان منابع اصلی این درس معرفی می شوند. آشنایی با نحوه برنامه ریزی و مطالعه برای درس خواص فیزیکی در این +لینک
 • منابع مرجع برای درس خواص مکانیکی مواد کتاب های دیتر و هرتزبرگ هستند. آشنایی با منابع و نحوه مطالعه خواص مکانیکی مواد در این +لینک
 • مرجع اصلی برای درس ترمودینامیک مواد کتاب ترمودینامیک گسکل است. آشنایی بیشتر با درس ترمودینامیک کنکور مواد در این +لینک

در این بخش دفترچه سوالات و پاسخ آزمون که توسط دپارتمان تخصصی کنکور ایران مواد آماده گردیده است، برای دسترسی قرار داده شده است.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ raterateraterate
3.63
5 نظر ثبت شده
 • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

 • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود کتاب جمع بندی کنکور دکتری مهندسی مواد و متالورژی
دانلود دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور دکتری مواد (98-91)
30.7MB zip

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • محمد 1399 اسفند 20 چهارشنبه

  لینک دانلود مشکل داره لطفا رفعش کنین

  آیا برای شما مفید بود
 • Z.sh 1399 بهمن 30 پنجشنبه

  سلام،خدا قوت
  فایل دانلود نمیشه،لینکش مشکل داره؟

  آیا برای شما مفید بود
 • امیر 1398 اسفند 03 شنبه

  رمز اشتباهه لطفا رمزش رو اعلام کنید

  آیا برای شما مفید بود
  • حسين يعقوبي 1398 اسفند 03 شنبه

   تست شد، پسورد درسته، آدرس سایت با حروف کوچک.

   آیا برای شما مفید بود
 • محمد 1398 دی 02 دوشنبه

  سلام پسورد فایل اشتباهه

  آیا برای شما مفید بود