مصاحبه با رتبه های برتر کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مواد

 

کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مواد

مهندسی مواد یکی از رشته‌های مهندسی است که به درستی لقب مادر رشته‌های مهندسی را به خود اختصاص داده است. این رشته در مقطعکارشناسی ارشد دارای گرایش های شناسایی و انتخاب و روش ساخت مواد فلزی، شکل دادن فلزات، جوشکاری، استخراج فلزات، مهندسی پزشکی- بیو مواد، سرامیک، حفاظت و خوردگی مواد و ریخته گری است. همانطور که در دفترچه مشهود است، تعداد سؤالات درس خواص مکانیکی در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی ۲۰ سؤال می‌باشد. منابع مهم این درس کتاب‌های متالورژی مکانیکی دیتر ترجمه شهره شهیدی و کتاب تغییر شکل و مکانیزم‌های شکست مواد تألیف هرتز برگ ترجمه علی اکبر اکرامی می‌باشند. تعداد تست های درس خواص فیزیکی در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری ۲۰ سؤال می‌باشد.

منابع مهم

منابع این درس کتاب‌های خواص فیزیکی تألیف ریدهیل و همچنین کتاب خواص فیزیکی تألیف آونر و کتاب ویلیام کلیستر می‌باشد و همچنین تعداد سؤالات درس شیمی فیزیک و ترمودینامیک در آزمون کارشناسی ارشد  مهندسی مواد دانشگاه دولتی ۲۰ سؤال می‌باشد. منبع این درس کتاب گسکل می‌باشد. حجم این درس نیز تقریباً زیاد است و بیشتر مطالب آن مربوط به قوانین ترمودینامیک، روابط و فرمول‌های مختلف و بررسی نمودارهای مربوطه می‌باشد.

دانش آموختگان شناسایی انتخاب و روش ساخت مواد فلزی، در زمینه های طراحی و ارائه روش های ساخت ، بررسی علل تخریب و ارائه روش های مناسب برای جلوگیری از آن، همکاری در زمینه و طراحی ، تاسیس و گسترش مراکز صنعتی و آموزش کشور توانایی کسب می کنند. دانش آموختگان مهندسی شکل دادن فلزات ، توانایی انجام امور تخصصی در زمینه های تحلیل و طراحی فرآیندهای شکل دادن از قبیل آهنگری ، نورد، اکستروژن ، شکل دادن ورق و جز آن، تحلیل اثر پارامترهای مختلف بر فرآیندهای شکل دهی فلزات و تحلیل رفتار میکرو و ماکرو فلزات به هنگام شکل دادن و کنترل ساختار و بهبود خواص مکانیکی، تحلیل قابلیت شکل پذیری و کارپذیری سرد و گرم فلزات و آلیاژها توانایی کسب می کنند.

مصاحبه اختصاصی ایران مواد با رتبه های برتر کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مواد آماده دریافت است.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterate
2.5
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود رتبه 1 کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مواد 96 - شهاب تصویبی
10.5Mb mp3
دانلود رتبه 1 کنکور کارشناسی ارشد نانومواد 96 و 6 مهندسی مواد- نیما محسن زادگان
10.5Mb mp3
دانلود رتبه 22 کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مواد - نسرین ربیعی
13.1Mb mp3
دانلود رتبه 29 کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مواد - حامد اظهری
5.5Mb mp3
دانلود رتبه 30 کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مواد - رضا احمدی
8.7Mb mp3
دانلود رتبه 31 کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مواد - مجتبی خلیلی آذر
15Mb mp3
دانلود رتبه 32 کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مواد - امید گنجی مقدم
14.8Mb mp3
دانلود رتبه 40 کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مواد - نیوشا حشمتی
13.2Mb mp3
دانلود رتبه 75 کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مواد - مهدی رضائی مقدم
15.9Mb mp3

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران