نمونه سوال ریاضی مهندسی

نمونه سوال ریاضی مهندسی
نمونه سوال ریاضی مهندسی

ریاضیات را بیش‌تر دانش بررسی کمیت ها و ساختارها و فضا و دگرگونی (تغییر) تعریف می‌کنند. دیدگاه دیگری، ریاضی را دانشی می‌داند که در آن با استدلال منطقی از اصول و تعریف‌ها به نتایج دقیق و جدیدی می‌رسیم (دیدگاه‌های دیگری نیز در فلسفه ریاضیات بیان شده‌است).

با وجود این که ریاضیات از علوم طبیعی به شمار نمی‌رود، ولی ساختارهای ویژه‌ای که ریاضی‌دانان به دنبال آن ها هستند، بیشتر از دانش‌های طبیعی به‌ویژه فیزیک سرچشمه می‌گیرند و در فضایی جدا از طبیعت و محض‌گونه گسترش پیدا می‌کنند، به‌طوری که علوم طبیعی برای حل مسائل خود به ریاضی باز می‌گردند تا جوابشان را با آن مقایسه و بررسی کنند.

ریاضی مهندسی مربوط به قسمت هایی از ریاضیات است که در بخش های گوناگون فیزیک و مهندسی کاربرد دارند. این درس از دروس مشترک اکثر رشته های فنی مهندسی است و شامل دو بخش کلی می شود. در بخش اول با عنوان آنالیز فوریه به بررسی سری فوریه، انتگرال فوریه و تبدیلات فوریه و در بخش دوم به بررسی توابع مختلط می پردازد. سری فوریه برای توابع ناپیوسته و یا بسط توابع ناپیوسته ای که توسط سری تیلور و یا مک لورن قابل بیان نیستند، استفاده می شود. اهمیت دیگر این مبحث به دلیل کاربرد برای توابع پریودیک هست که ما با این توابع در فیزیک و مهندسی و در مباحثی مانند موج، ارتعاشات و گرما سر و کار داریم.

کتاب ریاضیات مهندسی شیدفر یکی از شاخص ترین و معروف ترین کتاب ها در زمینه ریاضی مهندسی است. جناب آقای دکتر شیدفر که از طراحان اصلی سوالات کنکور در چند سال اخیر هستند، ارزش و اهمیت این کتاب را برای دانشجویان مهندسی دو چندان می کند.

برای دانلود کتاب ریاضی مهندسی دکتر شیدفر اینجا کلیک کنید.

در این پست نمونه سوال ریاضی مهندسی از دانشگاه های مختلف برای دانلود در اختیار شما کاربران گرامی قرار داده شده است.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterate
2.33
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود نمونه سوال ریاضی مهندسی دانشگاه شریف با پاسخ
4 مگابایت PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران