راز ساخت ماشین زمان برملا شد !

مقدمه همه‌ی ما رویاهایی در مورد سفر در زمان داشته‌ایم. آیا فوق‌العاده نیست که به نقطه‌ی خاصی از گذشته برگردیم تا یک تصمیم بد را تغییر دهیم یا یک تجربه را دوباره درک کنیم؟ آن روزهای خوب دوران کودکی، آن شبی که برنده اسکار شدی یا سَرَک کشیدن به بخش‌هایی ازآینده برای دیدن اینکه همه چیز چگونه در آینده دور تغییر می‌کند؛ می‌تواند بسیار جالب و خاطره‌انگیز باشد....

در ادامه خواهید دید که چگونه می‌توان یک ماشین زمان ساخت!

رمز و راز سفر در زمان پر از عجایب و هیجان است و بدون شک این جمله را من از شما می‌شنوم: «اما این مسئله علمی نیست». هم چنین ممکن است شما فکر کنید که قطعا این امر شبیه به ریاضی‌ای که در دبیرستان آموختید نیست. اما سورپرایز خواهید شد اگر بشنوید که همینطور است.

در حال حاضر اخبار زیادی در مورد کشف امواج گرانشی وجود دارد و این اخبار نشان دهنده این است که این آزمایش و تحقیقات آینده، خواهند توانست گره از رازهای جهانی بگشاید. یکی از دلایل این امر که چرا فیزیکدانان معتقدند این پدیده صحت دارد، ارتباط آن با دیگر کشف‌های علمی شگفت‌آور و به یاد ماندنی در گذشته است و این حقیقت که ما ممکن است به جنبش‌های اتحادی برسیم که گام دیگری به تئوری همه چیز نزدیک شویم.

به سوی تئوری همه چیز

ما از دوران اسحاق نیوتن می‌دانیم که جرم به طور جدایی ناپذیری با گرانش مرتبط است. این جنبش فکری با ماجرای مشهوری وی، در حالی که چای بعد از ظهرش را زیر یک درخت سیب در وولزتروپ می‌نوشید و ناگهان سیبی بر سرش افتاد، به صورت کامل شناخته شده است.

این اتفاق نیوتن را بر این فکر داشت که نیروی مشابهی می‌تواند مسئول هر دو پدیده‌ی افتادن سیب به زمین و حالت سقوط ماه به زمین در مدار گردشش  باشد. او به این سمت رفت تا نشان دهد که این امر برای تمامی اجرام و اجسامی که یک دیگر را به خاطر گرانش جذب می‌کنند، صحیح است. در روزنامه تایمز، چنین نوشته شد:

ما فقط بدن‌هایی هستیم که به دلیل فعل و انفعالات گرانشی نیوتن به هم جذب شده ایم و باید بدانیم که عشق یک قانون گرانش است.

ساخت ماشین زمان بر پایه نظریه نسبیت انیشتین

نشانه‌ای به نام انیشتین

در اوایل قرن ۲۰، انیشتین بیشتر بر نظریه نسبیت عام خود فعالیت کرد و نشان داد که جرم و گرانش با زمان مرتبط‌ هستند. انیشتین در سال ۱۹۰۵ مقاله‌ای منتشر کرد که شیوه‌ی نگاه ما به دنیا را تغییر داد. این مقاله یک تغییر اساسی در طرز نگاه ما به نور ایجاد کرد. تا آن زمان، هیچ کس تا این حد به سرعت نور فکر نکرده بود و تنها یک مقدار ثابت جهانی به‌شمار می‌رفت که فیزیکدانان تجربی تلاش کرده بودند آن را با دقت بیشتری محاسبه کنند. اهمیت کمی به این مسئله داده می‌شد که امواج نوری تا چه حد فاحشی، متفاوت از امواج صدا و آب هستند.

اما با استفاده از ریاضیات، شما در مدرسه قضیه فیثاغورس را می‌آموزید و با کمک گرفتن از فرمول اتساع زمان انیشتین، شما می‌توانید نشان دهید که زمان برای کسی که در حرکت است، آهسته‌ خواهد شد.

نظریه انیشتین در خصوص ماشین زمان

تئوری انیشتین می‌گوید، اگر شما قصد دارید که زمان را کند کنید (یک امر ضروری برای سفر در زمان) نیاز دارید که سریع حرکت کنید، خیلی سریع!

تصور کنید برای مثال، در سال ۲۰۰۰، یک ماموریت در زمین را شروع می‌کنید. شما قصد آن را دارید که با ماشین زمان به سال ۲۰۳۲سفر کنید، اما با ۹۵% از سرعت نور حرکت می‌کنید (حدود ۲۸۵۰۰۰،کیلومتر بر ثانیه). اما قسمت عجیب داستان این است که در برگشتتان، ساعت به شما می‌گوید که اکنون سال ۲۰۱۰ است؛ علی‌رغم اینکه روی زمین سال ۲۰۳۲ است. در این صورت شما ۲۲ سال جوانتر از هر کسی هستید که پیش از این نیز می‌شناختید. این امر به علت اتساع زمان است.

پس بزن بریم ! 

اما رسیدن به سرعت ۲۸۵۰۰۰ کیلومتر بر ثانیه بسیار دور از انتظار است زیرا سریع‌ترین وسیله زمینی سرعتش حتی به یک کیلومتر بر ثانیه هم نمی‌رسد، حتی یک فضاپیما نیز زمانی که اتمسفر زمین را پشت سر می‌گذارد با سرعت رقت انگیز ۱۰ کیلومتر بر ثانیه سفر می‌کند. حتی اگر ما به این سرعت دست پیدا کنیم، این سوال مطرح است که چگونه می‌توانیم از فشاری که بر بدنمان وارد می‌شود، جان سالم به‌در ببریم؟ بنابراین سفر به آینده امکان پذیر است اما در حال حاضر بیش از حد دشوار است.

حرکت با سرعت نور

تا به اینجا در‌باره سفر به آینده صحبت کردیم، اما در مورد گذشته چطور؟

من در مورد شما نمی‌دانم، اما خودم زمانی که مقالات مربوط به سفر در زمان را می‌خوانم احساس فریب خوردن می‌کنم. من تمام این حقایق را گفتم اما کسی به من نمی‌گوید که چطور یک ماشین زمان بسازم. بدون آنکه قصد فریب شما را داشته باشم، در اینجا طرحی برای ساخت چنین ماشینی را بررسی می‌کنیم. پروفسور فرنک تیپلر مقاله‌ای منتشر کرد، در مورد آن‌که چطور می‌توان یک ماشین زمان ساخت. با محاسبات صورت گرفته پروفسور تیپلر، این ماشین می‌تواند شما را قادر به سفر در گذشته سازد.

در ابتدا نیاز به مقدار زیادی پول برای خرید یک سیلندر بزرگ دارید. زمانی که می‌گویم بزرگ، منظورمان خیلی بزرگ است، شاید سیلندری که در حدود ۱۰۰ کیلومتر طول داشته باشد. همچنین این سیلندر باید جرم خورشید را نیز دارا بوده و در عین حال خیلی متراکم و فشرده باشد.

سپس باید شروع به چرخاندن این سیلندر عظیم‌الجثه کنید، سریعتر و سریعتر. تا اینکه آنقدر سریع دور بزند تا شروع به برهم زدن هر دو بافت زمان و فضا کند. در این حالت شما قادر خواهید بود امواج گرانشی را که از این ساختار برمی‌آید را نمایان سازید.

اما نیاز است که در این میان یک یک هشدار جدی و مهم را اضافه نماییم. همین‌طور که به چنین ساختار متراکمی نزدیک‌تر می‌شوید، ممکن است مشکلاتی نیز به‌وجود آید. توده‌ی زمین، ما را به سمت خودش می‌کشد، اما نزدیکی بیش از حد به یک شئ با این عظمت، بسیار خطرناک خواهد بود. زیرا می‌تواند شما را به راحتی به سمت خودش کشیده و له و مسطح کند.

سفر به گذشته با ماشین زمان

اگر شما می‌توانید بر مشکل له شدن غلبه کنید، می‌توانید شروع به چرخاندن این سیلندر کنید اما همین‌طور که به آن نزدیک‌تر می‌شوید، اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد.

مسیر شما که به طور معمول شما را به سمت جلو در زمان حرکت می‌دهد، تغییر می‌کند، زیرا که حرکت در اطراف سیلندر، درجهت چرخش، شما را در زمان به عقب می‌برد. ماشین زمان مسیر را به گذشته هدایت می‌کند، هر چقدر که طولانی‌تر چرخش ماشین را دنبال کنید به گذشته‌ی دورتری در زمان خواهید رفت. برای تنظیم مجدد زمان به حالت عادی، به سادگی از سیلندر دور شوید و این‌گونه به زمان حال باز خواهید گشت.

اما مراقب باشید آنجا، چه انجام می‌دهید. در وقت‌کشی و پرسه زدن در گذشته، ممکن است اولین ملاقات والدینتان را برهم زنید و حتی شانس تولدتان را از دست بدهید. زمان می‌تواند تا این حد مضحک باشد.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ raterateraterate
3.88
37 نظر ثبت شده

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • Ali 1400 دی 18 شنبه

  اینا همش حرفه تا انجامش ندی معلوم نیست بهترین راه اینه چشاتو ببندی فک کنی الان داخل گذشته ایی راهی بی خطر کم هزینه

  آیا برای شما مفید بود
 • Aysallrez 1400 مهر 21 چهارشنبه

  خب معلومه اگه اتم های پلاسما رو توی محفظه موتور یه ماشین بسیار قوی توی مثلث برمودا که مرکز زمین و زمانه به کار بندازیم،با استفاده از فورمول اتساع زمان انیشتین ماشین زمان آنچنان هم باورنکردنی نیست ولی سرمایه عظیمی میخواد.
  البته در آینده چند صدساله نژاد انسان های پیشرفته بوجود میاد که روزبروز هم قدرتمند تر میشن پس با ابزاری ساده به زمان می‌رسند.

  آیا برای شما مفید بود
 • Aysallrez 1400 مهر 21 چهارشنبه

  خب معلومه اگه اتم های پلاسما رو توی محفظه موتور یه ماشین بسیار قوی توی مثلث برمودا که مرکز زمین و زمانه به کار بندازیم،با استفاده از فورمول اتساع زمان انیشتین ماشین زمان آنچنان هم دور از ذهن نیست ولی سرمایه عظیمی میخواد.
  البته در آینده چند صدساله نژاد انسان های پیشرفته بوجود میاد که روزبروز هم قدرتمند تر میشن پس با ابزاری ساده به زمان می‌رسند.

  آیا برای شما مفید بود
 • Aysallrezz 1400 مهر 21 چهارشنبه

  خب معلومه اگه اتم های پلاسما رو توی محفظه موتور یه ماشین بسیار قوی توی مثلث برمودا که مرکز زمین و زمانه به کار بندازیم،با استفاده از فورمول اتساع زمان انیشتین ماشین زمان آنچنان هم دور از ذهن نیست ولی سرمایه عظیمی میخواد.
  البته در آینده چند صدساله نژاد انسان های پیشرفته بوجود میاد که روزبروز هم قدرتمند تر میشن پس با ابزاری ساده به زمان می‌رسند.

  آیا برای شما مفید بود
 • محمد 1400 مهر 01 پنجشنبه

  به قرآن مراجعه کنید تا همه چیز برای شما علاقه مندان روشن شود.

  آیا برای شما مفید بود
 • امیر 1400 شهریور 06 شنبه

  به نظر من با این وضعیت آره نمیشه ولی چرا ما خودمون همه چیزیم همه چیز میتونیم بسازیم ماشین زمان که خیلی کوچیکتر ازاین حرفایه اگه واقعا خیلی متفکرین برید مغز انسان رو بگید چجوری میشه درس کرد

  آیا برای شما مفید بود
 • محمد شعبان زاده 1400 تیر 30 چهارشنبه

  سلام
  من ایده ای برای این موضوع کاملا عملی دارم
  که نتیجه سال ها مطالعه و فکر کردن من هستش
  اما آزمایش و وقت گذاشتن روی این موضوع نیاز به هزینه زیادی داره و کار یک شب دو شب هم نیست

  ام مشکل اصلی دقیقا این هست که هیچ کسی از نظر مالی حاضر به حمایت از موضوع سفر در زمان نیست
  چون یا توان تامین چنین هزینه ای نداره یا باور نداره و یا براش مهم نیست
  اگر چه خیلیا به سفر در زمان باور ندارند

  اما در هر حالت کرمچاله ها حقیقتا وجود دارند و از طریق اونها علاوه بر سفر در زمان برای طی کردن مسافت های نجومی در نهایت استفاده خواهد شد و از طریق روشی که من میدونم میشه اون هارو ایجاد کرد

  اگه قرار باشه یک نفر یا یک گروه روی این موضوع با همکاری دست به آزمایش بزنه در هر حالت نیاز به هزینه زیادی هست که تمام و کمال از هر نظر پشتیبانی بشه

  من این رو به شما قول میدم که من نه تنها راه کار جدیدی رو برای این موضوع سراغ دارم بلکه این موضوع دیدگاه جدید تری رو هم درباره درک ما از کرمچاله ها به شما میده

  حالا اگه واقعا کسانی هستند که با جدیت دنبال راز کرمچاله ها هستند باید همه جوره از این موضوع حمایت کنند

  آیا برای شما مفید بود
  • آیدا 1400 مهر 16 جمعه

   واقعا عالی
   ماشین زمان وجود داره
   هر کی قبول نداره خب نداشته باش
   ولی هر کی قبول داره دمش گرم که خیلی خفنه
   بهترین چیز و یکی از بزرگترین آرزومون ماشین زمانه
   پس واسش تلاش کنیم

   آیا برای شما مفید بود
 • AMIN 1400 خرداد 01 شنبه

  یک راه برای سفر در زمان وجود دارد اگر کسی می خواد در زمان. به عقب برگرده و یا به بعد دیگه بره کافیه به مثلث برمودا سفر کنه
  در اونجا ک کرم چاله وجود داره که هر چیز در انجارا به بعد دیگه یا گزشته و یا اینده پرتاب میکنه

  آیا برای شما مفید بود
 • م ح ب 1400 اردیبهشت 22 چهارشنبه

  به نظر من اگر کل قاره هارا باهم متحد کنیم و همه ی موشک های همه قاره ها را یکی کنیم میتوانیم درزمان سفر کنیم

  آیا برای شما مفید بود
  • م ح ب 1400 اردیبهشت 22 چهارشنبه

   ولی فکر نکنم آمریکا باما متحد شود

   آیا برای شما مفید بود
 • روژان 1400 اردیبهشت 04 شنبه

  من فکر میکنم بهتره سرعت جهان رو کم کنیم و سرعت خودمون رو زیاد کنیم تا بتونیم بفرستیم

  آیا برای شما مفید بود
 • حمید‌محمدی 1399 بهمن 15 چهارشنبه

  در اینده مطمنن درست میشه تکلونوژی از قدیم تا الان خیلی پیشرفته تر شده پس ساخت ماشین زمان چیز دور از ذهنی هم نیست

  آیا برای شما مفید بود
 • فاطمه بت شکن 1399 آذر 11 سه شنبه

  هرکس تصمیم داره رو این مسئله تحقیق و آزمایش کنه من حمایت و همکاری میکنم

  آیا برای شما مفید بود
  • Prhm 1400 تیر 05 شنبه

   آدرس اینستاگرام من prhm.__.g@ من علاقه زیادی دارم و تحقیق زیادی کردم بیا در این مورد با هم مطالعه و تحقیق بکنیم

   آیا برای شما مفید بود
  • elias 1399 دی 26 جمعه

   ایمیل بنده eli.niknamm@gmail.com اشتراک مباحث علمی در این مورد

   آیا برای شما مفید بود
  • elias 1399 دی 26 جمعه

   به ایمیل بنده پیام دهید مباحث علمی رو به اشتراک گذاریم

   آیا برای شما مفید بود
  • elias 1399 دی 26 جمعه

   چطور میشه به تیم تحقیقاتی در مورد این علم پیوست منم روش میخوام کار کنم

   آیا برای شما مفید بود
 • پوریا عزیزی 1399 آبان 13 سه شنبه

  همه شما ایده های جدید برای صفر در زمان. دارید
  شاید نه چندان اید من باور کردنی نباشه
  اید من اینکه اگر بتوانیم اتم پلاسما را بر حسب سرعت نور یعنی چند صد هزار ثانیه محاسبه کنیم پروتن و نوترون از اتم جدا خواهیم کرد و با الکترون میتوان سرعت نور به دست آوریم و اما باید با ۱۰تا اتم پلاسمایی این کارو انجام بدیم پر قدرت ترین سرعت در جهان الکترون هست.

  آیا برای شما مفید بود
 • سحر 1399 آبان 13 سه شنبه

  کرم چاله رو چجورجایی میشه پیداکردواقعابرام سواله ولی شایدخنده دارباشه ولی من فکر میکنم توکویر میشه پیداش کرد درضما بایدیه راهی باشه که راحت تر بتونیم در زمان سفرکنیم

  آیا برای شما مفید بود
 • ilia 1399 مهر 22 سه شنبه

  اما خب چیزی که من شنیده بودم و اینها این بود که در آن سرعت ساختار ساعت کار نمیکند و عملا ساعت کار نمیکند در مورد جوان ماندن صورت هم دلیلی بیاورید لطفا چون این که بپذیریم اگر با سرعت زیاد به جهتی حرکت کنیم و سلول های پوستی از بین نروند کمی دور از انتظار و باورناپذیر است
  ممنون

  آیا برای شما مفید بود
 • ادیب 1399 شهریور 07 جمعه

  وسعت سیلندر باید ۱۰۰ کیلومتر باشه ؟؟ مگه میخواین یک شهر رو به عقب برگردونید که باید اینقدر وسعت داشته باشه خنده داره ، ماشین زمان باید در حدی باشه که بتوان اونو حمل کرد در مورد ماشین زمان از نظر گرانشی چیز زیادی نمیدونم ولی از نظر کوانتوم خیلی راحتره ولی پیچیده تره و گیج کننده تر تقریبا مسائل مربوبط به سفر در زمان در کوانتوم رو درک کردم ولی نیاز وسایلی داره که توی ایران نیست بخاطر تحریم وگرنه ساختنش ۵ سال بیشتر طول نمیکشه شاید هم یه خورده کمتر ولی همین حدودا .

  آیا برای شما مفید بود
  • elias 1399 دی 26 جمعه

   اگر در مورد این علم دانشی دارید به بنده ایمیل بزنید تبادل اطلاعات علمی داشته باشیم با تشکر
   eli.niknamm@gmail.com

   آیا برای شما مفید بود
  • اسرا 1399 مهر 29 سه شنبه

   ههه..شما طرحتو شبیه سازی کن تو یه مقاله چاپ کن خود ناسا بهت میگه بیا برامون بساز نگران تحریم هم نباش:)

   واقعا ایرانیا تو ادعا دهن دنیا رو صاف کردن..همینه از بین ملت ایران فقط یه حسن روحانی میتونه دربیاد که همه رو حیرت زده کرده تو خالی بندی

   آیا برای شما مفید بود
   • اراد 1399 آذر 29 شنبه

    سلام اسرا خانوم مطالبی که مربوط به سفر در زمان هستش برای مغز کوچک و زنگ زده ی شما خیلی زیادی هستش شما سرگرم شستن ظرفا باش گلم

    آیا برای شما مفید بود
    • ا 1400 مهر 21 چهارشنبه

     دوستان به جای توهین کردن به همدیگه بهتره اطلاعاتی که به دست آوردیم و تبادل کنیم نه اینکه همدیگه را بکوبیم.
     دقیقا به خاطر همین چيزهاست که هنوز اندر خم نیم کوچه هم نیستیم چه برسه به یک کوچه.

     آیا برای شما مفید بود
 • آناهیتا 1399 مرداد 24 جمعه

  این یک داستان تخیلی است درسته؟

  آیا برای شما مفید بود
  • جعفری 1399 شهریور 06 پنجشنبه

   به عنوان یک داستان علمی تخیلی حرف نداشت اما اگه واقعا اینو گفتین معلومه مختون تاب داره

   آیا برای شما مفید بود
 • محمدرضا 1399 تیر 24 سه شنبه

  ماشین زمان راباید چگونه درست کرد باچی

  آیا برای شما مفید بود
 • Amir01101100 1399 خرداد 19 دوشنبه

  ماشین زمان اگر ساخته شود فروشی نخواهد بود…..از عدامل چون ایزوتوب رادیو اکتیو عنصر سزون و پاد ماده نیاز است مسئله را غیر ممکن میکند

  آیا برای شما مفید بود
  • محمدرضا 1399 تیر 24 سه شنبه

   میشه بگی چگونه ماشین زمان رادرست کنم

   آیا برای شما مفید بود
   • Adib 1399 اسفند 11 دوشنبه

    اره چرا نمیشه قلم و کاغذ کنارت هست بهت بگم اول شکلش رو بکش بعد توضیحش رو میدم ، خب اگه میدونستیم چطور درست کنیم که تا الان درست کرده بودیم ولی امریکا هزار درصد درست کرده اینو مطمئن هستم برو از اونا بپرس

    آیا برای شما مفید بود
 • پارسا 1398 آبان 23 پنجشنبه

  این ماشین زمان با قدرت نور ساخته شده ولی فعلن در مرحله ی ازمایشی هست برای همین قابل فروش نیست دراینده اگر فروشی شد به قیمت هشتصد دلار خاهیم فروخت

  آیا برای شما مفید بود
  • حسن 1400 شهریور 10 چهارشنبه

   سلام من خیلی کنجکاوم که نظرات وایده های شما بشنوم وبهره ببرم وتمام کمال عاشق نجومم

   آیا برای شما مفید بود
  • Mohammad sina 1399 شهریور 25 سه شنبه

   تو میخوای درست کنی خخخ

   آیا برای شما مفید بود
  • ... 1399 اردیبهشت 07 یکشنبه

   چند ماشین زمان ساخته شده است؟

   آیا برای شما مفید بود
   • محمد ایلیلا 1399 اسفند 11 دوشنبه

    خیلی ها به این اختراع علاقه دارند و باور دارند که میشه
    شمایی که میگی یه داستان تخیلیه داری رو شعور کسانی که به این اختراع باور دارند پا می ذاری
    شما نظرت واسه خودت باشه اگه خواستی میتونی بگی غیر قابل باوره ولی نمیتونی رو شعور ما پا بذاری
    کسانی مثل انیشتن و گالیله هم قبل از کشف هاشون دیوونه خوانده میشدن

    آیا برای شما مفید بود