شکل دهی به روش هیدروفرمینگ Hydrofoming

هیدروفرمینگ Hydrofoming

Hydrofoming

شکل دهی به روش هیدروفرمینگ Hydrofoming

شرح:

شکل دهی به روش هیدروفرمینگ Hydrofoming : یکی از روشهای پراهمیت که به مرور زمان در حال جایگزین شدن به جای روشهای سنتی شکل دادن ورق و لوله میباشد روش هیدروفرمینگ بوده که دارای مزایای بسیار زیادی نسبت به روشهای قدیمی میباشد. از مزایای این روش میتوان به افزایش نسبت کشش، بهبود کیفیت سطحی قطعات، به حداقل رسیدن تغییرات ضخامتی در قطعات و کاهش هزینه به خصوص در مورد قطعات پیچیده اشاره نمود.  هیدروفرمینگ بدلیل وجود اصطکاک متغیر میان قالب و لوله، تنظیم شرایط مناسب در بارگذاری و همزمانی اعمال پارامترهای بارگذاری از جمله روشهای پیچیده شکل دادن به شمار میرود که البته در این راستا نرم افزارهای شبیه سازی بسیار سودمند میباشند و در سالهای اخیر مورد توجه بسیاری قرار گرفته اند.
هیدروفرمینگ را میتوان نوعی فرآیند کشش عمیق دانست که در آن فشار سیال جایگزین یکی از ابزارهای شکل دادن ورق یا لوله شده و فشار هیدرواستاتیک باعث شکلدهی قطعه میشود.  هیدروفرمینگ یا شکل دهی به کمک فشار آب تکنیکی جدید در ساخت و شکل دهی قطعاتی است که قبلا” به صورت پرسی ساخته می شدند. این شکل دهی نوعی فرآیند تولید است که در آن فشار سیال برای اعمال نیرو بر ورق یا لوله فلزی و تبدیل آن به شکل قالب استفاده می شود. در طریقه سنتی برای شکل دهی ورق های فلزی ورق را درون قالب مربوطه قرار داده و به کمک فشار دستگاه های پرس سنگین ورق شکل قالب را به خود می گرفت. در این روش به سبب اعمال فشار مکانیکی و در اثر کشش ورق گوشه های ورق موقع شکل دهی ضخامتی کمتر از قسمت مرکزی آن پیدا می کند. به همین دلیل طراحان ورق را با ضخامتی بیشتر از ضخامت اصلی مورد نیاز در نظر می گیرند که جبران کاهش ضخامت در موقع کشش به وسیله پرس را در نظر گرفته باشند.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterate
3
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود شکل دهی به روش هیدروفرمینگ Hydrofoming
2.28 مگابایت PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران