جزوه بازرسی فنی جوش

جزوه بازرسی جوش
جزوه بازرسی جوش QC

جوشکاری یکی از روشهای تولید است که هدف آن اتصال دایمی مواد مهندسی (فلز، سرامیک، پلیمر، کامپوزیت) به یکدیگر است. به گونه‌ای که خواص اتصال برابر خواص ماده پایه باشد.

دسته‌ای از فرآیندهای جوشکاری هستند که در آنها عمل جوشکاری بدون ذوب شدن لبه‌ها انجام می‌شود. در واقع لبه‌ها تحت فشار با حرارت یا بدون حرارت در همدیگر له می‌شوند. فرآیندهای این گروه عبارت‌اند از:

جوشکاری همچنین یکی از فرایندهای اتصال دائمی قطعات (فلزی یا غیرفلزی)، به روش ذوبی یا غیر ذوبی، با بکارگیری یا بدون بکارگیری فشار، با استفاده یا بدون استفاده از ماده پرکننده است. فرایندهای جوشکاری به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند:

  • فرایندهای جوشکاری ذوبی
  • فرایندهای جوشکاری غیر ذوبی

بازرسی جوش (Welding Inspection) به منظور کنترل دقیق قطعات جوشکاری شده و برای حصول اطمینان از صحت انجام جوشکاری بر مبنای استانداردها و دستورالعمل های مشخص روی اتصالات جوش شده انجام می شود.

این بررسی ها از جمله وظایف یک بازرس جوش است. در واقع می توان گفت فرآیندهای جوشکاری مانند دیگر پروسه های صنعتی دارای اصول و استاندارد های مشخصی است.

سازه های جوش شده در مراحل مختلف کار و همچنین در خاتمه جوشکاری نیازمند بازرسی هستند. برای اطمینان یافتن از حصول کیفیت قابل قبول و مناسب در قطعات مختلف جوش شده، لازم است دستورالعمل های مربوط به جوشکاری به خوبی اجرا شوند.

در این قسمت چند جزوه بازرسی جوش برای دسترسی علاقه مندان قرار داشته است.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ raterateraterate
3.62
1 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود جزوه بازرسی جوش (QC)
18.9MB PDF
دانلود جزوه دوره بازرسی فنی جوش
4.1MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

  • آرمان فرخی 1399 اردیبهشت 08 دوشنبه

    خوب بود سپاس

    آیا برای شما مفید بود