استاندارد ASME section IX-2019

استاندارد ASME section IX-2019
جوشکاری، لحیم کاری و ذوب
استاندارد ASME section IX-2019

استاندارد قوانین مشخص شده ای است که هم می تواند به صورت جهانی و فراگیر و هم به شکل منطقه ای و ناحیه ای استفاده شود. اولین فعالیت های محسوس در این زمینه در اواخر قرن نوزدهم در ایالات متحده  شکل گرفت و با توسعه بخش های صنعتی شکل وسیعتری به خود گرفت.

در ایالات متحده موسسات مختلفی مانند انجمن صنعت نفت، انجمن مهندسین مکانیک، انجمن آزمایش ها و مواد، انجمن جوشکاری و … استاندارد های مختلفی را در زمینه های کاری خود تدوین کرده و طی سالیان اخیر و با توسعه صنعت استاندارد های مذکور را بهینه کرده اند. انجمن مهندسان مکانیک آمریکا (American Society of Mechanical Engineers) و به اختصار به آن ASME گفته می شود، یک انجمن علمی مهندسی با تمرکز در زمینهٔ مهندسی مکانیک است. این انجمن در سال ۱۸۸۰ برای تدوین استاندارد دیگ های بخار بنیان گذاشته شد.

امروزه این موسسه در راستای اهدای کمک مالی، برای توسعه تکنولوژی و توسعه نیروی انسانی به منظور بهبود افزایش کیفیت زندگی بشر فعالیت می کند. این موسسه یکی از بزرگترین ناشران مجلات علمی و تخصصی بوده و همه ساله تعداد زیادی همایش تخصصی و حرفه ای در زمینه های مختلف مهندسی مکانیک برگزار می کند.

ASME بیش از ۱۳۰٬۰۰۰ نفر عضو در ۱۵۸ کشور دنیا دارد. کتاب پیش رو استاندارد ASME section IX-2019 است. این بخش شامل ملزومات و دستورات لازم برای جوشکاری و لحیم کاری، کنترل کیفیت جوش و اطلاعات لازم برای مهندسان و ناظران جوشکاری و پایپینگ است.

برای مشاهده و دانلود سایر بخش های استاندارد ASME روی این +لینک کلیک کنید.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ raterateraterate
3.56
1 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود استاندارد ASME section IX-2019
4.21MB PDF
دانلود استاندارد ASME section IX-2015
5.04MB PDF
دانلود مجموعه فول استاندارد ASME ویرایش 2021
دانلود مجموعه استاندارد ۲۰۱۹ ASME برای بویلرها و مخازن تحت فشار (ASME BPVC 2019)
343.6MB ZIP

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

  • صادق 1400 شهریور 24 چهارشنبه

    لینک دانلود استاندارد ASME section IX-2019 کار نمیکنه

    آیا برای شما مفید بود