استاندارد ASME Boiler and Pressure Vessel Code) ASME section II-2019)

استاندارد ASME section II-2019
استاندارد ASME section II-2019

استاندارد قوانین مشخص شده ای است که هم می تواند به صورت جهانی و فراگیر و هم به شکل منطقه ای و ناحیه ای استفاده شود. اولین فعالیت های محسوس در این زمینه در اواخر قرن نوزدهم در ایالات متحده  شکل گرفت و با توسعه بخش های صنعتی شکل وسیع تری به خود گرفت.

در ایالات متحده موسسات مختلفی مانندانجمن صنعت نفت، انجمن مهندسین مکانیک، انجمن آزمایش ها و مواد، انجمن جوشکاری و … استاندارد های مختلفی را در زمینه های کاری خود تدوین کرده و طی سالیان اخیر و با توسعه صنعت استاندارد های مذکور را بهینه کرده اند. انجمن مهندسان مکانیک آمریکا (American Society of Mechanical Engineers) و به اختصار به آن ASME گفته می شود، یک انجمن علمی مهندسی با تمرکز در زمینهٔ مهندسی مکانیک است. این انجمن در سال ۱۸۸۰ برای تدوین استاندارد دیگ های بخار بنیان گذاشته شد.

امروزه این موسسه در راستای اهدای کمک مالی، برای توسعه تکنولوژی و توسعه نیروی انسانی به منظور بهبود افزایش کیفیت زندگی بشر فعال می‌باشد. این موسسه یکی از بزرگترین ناشران مجلات علمی و تخصصی بوده و همه ساله تعداد زیادی همایش تخصصی و حرفه ای در زمینه های مختلف مهندسی مکانیک برگزار می کند.

ASME بیش از ۱۳۰٬۰۰۰ نفر عضو در ۱۵۸ کشور دنیا دارد. کتاب پیش رو ورژن ۲۰۱۹ استاندارد ASME بخش دوم است. این بخش از ۴ بخش تشکیل شده است:

  • Part A: مواد آهنی و ویژگی های آن ها
  • Part B: مواد غیر آهنی و ویژگی های آن ها
  • Part C: میله های جوشکاری، الکترودها، پرکننده های فلزی برای مواد فلزی و غیر فلزی
  • Part D: خواص فیزیکی و مکانیکی مانند خواص فیزیکی و مکانیکی فلزات مانند ضریب انبساط حرارتی , هدایت الکتریکی , تنش تسلیم , استحکام , مدول الاستیسیته فلزات

در این قسمت تمامی بخش های استاندارد ASME section II-2019 برای دسترسی رایگان در اختیار علاقه مندان قرار داده شده است.

هم چنین می توانید برای مشاهده سایر بخش های استاندارد ASME که در همین سایت قرار گرفته است به این +لینک مراجعه کنید.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/
5
0 نظر ثبت شده
مواد کنکور

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران