متالوگرافی و ریزساختارها در فلزات تاریخی و باستانی (Metallography and Microstructure of Ancient and Historic Metals)

کتاب متالوگرافی و ریزساختارها در فلزات تاریخی و باستانی که مقدمه‏ ای بر شناخت ساختار و مورفولوژی مواد فلزی باستانی و تاریخی محسوب می ‏شود (به قلم دیوید ای. اسکات) در سال ۱۹۹۱ نوشته و توسط موسسه حفاظت گتی به چاپ رسیده است. کتاب مزبور به طور جامع بسیاری از موضوعات و مسائل عملی مرتبط با آماده سازی نمونه، مانت کردن، پولیش کردن، اچ کردن و مطالعه میکروسکوپی از نمونه های فلزی را دربرداشته و گزارش هایی مبنی بر چگونگی تفسیر ساختاری فلزات را با کمک فازهایی که نمودارهای مربوطه نشان می دهند، شرح داده است.

کتاب متالوگرافی و ریزساختارها در فلزات تاریخی و باستانی، شامل ۱۸ بخش است که بخش اول آن با عنوان ماهیت فلز، ساختارهای کریستالی فلز را با طرح شماتیک آن‏ ها بسط داده و نیز چگونگی اندازه گیری سختی فلزات و شناخت عیوبی از جمله واپیچیدگی و ایجاد گسستگی در لبه‏ ها را در این بخش می توان آموخت.

مطالعات ریز ساختاری که بر روی تعداد کثیری از نمونه‏ های فلزی باستانی و تاریخی در آزمایشگاه انجام شده، در انتهای کتاب ضمیمه گردیده است. به طور مثال ضمیمه A طرح شماتیک اشکال رایج ریز ساختارها، ضمیمه B طرح شماتیک ریزساختارهای فلزهای خورده شده، ضمیمه C درجات سختی فلزات و آلیاژهای آن، ضمیمه D آلیاژهای مورد استفاده در دوران باستان، ضمیمه E اصطلاحات و فنون فلزکاری دوران باستان، ضمیمه F مطالعات متالوگرافی بر روی بسیاری از اشیای شناخته شده فلزی و ضمیمه G نمودار فازهای مختلف به دست آمده از مطالعات متالوگرافی را ارائه داده است.

سایر مطالب پیشنهادی متالوگرافی

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterateraterate
5
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود دانلود مجله متالوگرافی و ریزساختار در فلزهای تاریخی و باستانی
10 MB pdf

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران