کتاب ده قانون ریخته گری The 10 rules of castings By John Campbell

کتاب ده قانون ریخته گری

کتاب ده قانون ریخته گری

کتاب ده قانون ریخته گری The 10 rules of castings By John Campbell

در دنیای کنونی صنعت ریخته گری، کمتر کسی است که با نام و آوازه پروفسور جان کمبل، استاد دانشگاه بیرمنگام انگلستان آشنایی نداشته باشد. کمبل را شاید بتوان در زمره نخستین کسانی دانست که دیدگاه های فیزیک نوین را در علم ریخته گری وارد و با نگاهی مبتنی بر حرکت سیال، مفاهیمی نو در فرآیند ریخته گری عرضه کرده اند.

نظریه مشهور کمبل در مورد ورود فیلم های اکسیدی تشکیل شده در آلیاژهای حساس به اکسایش به درون مذاب و نقش آن در کاهش کیفیت قطعات ریختگی، تغییرات بنیادینی در علم و صنعت ریخته گری ایجاد کرده است. این نظریه با وجود مخالفان سرسختی که دارد، تا حد زیادی مورد قبول فعالان صنعت ریخته گری قرار گرفته و به عنوان پاسخی بر بسیاری از معماها و مشکلات ریخته گری مطرح است.

پس از کتاب پرفروش و موفق، ریخته گری، نوشته ی پروفسور جان کمبل، کتاب تجربه های ریخته گری ، ۱۰ قانون ریخته گری، توسط ایشان تالیف گردید.

در این کتاب توجه مطالب، بیشتر بر مفاهیم جدید و تازه فرآیند ریخته گری که قبلا به آن ها توجهی نمی‌­شد، است.

پروفسور کمبل رعایت ۱۰ مورد را در تولید یک قطعه ریخته گری لازم می­ دانند. کیفیت مذاب اولیه، پرهیز از اغتشاش برای جلوگیری از ورود فیلم های سطحی مذاب، جلوگیری از حبس و ورود حباب به مذاب، پرهیز از دمش ماهیچه، پرهیز از انقباض، پرهیز از جابجایی مذاب، کاهش جدایش، کاهش تنش باقیمانده و رعایت نکات مربوط به ماشینکاری خلاصه ای از موارد مذکور هستند.

این کتاب پیشرفته ترین کتاب در رابطه با فرآیند ریخته گری بوده و در بیشتر دانشگاه ها جزء منابع اصلی تدریس درس ریخته گری محسوب­ می شود.
همچنین می‌توانید برای آشنایی با گرایش ریخته گری اینجا+ کلیک کنید و همین‌طور برای مشاهده فیلم‌های ریخته گری اینجا+ کلیک کنید.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ raterateraterate
4
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود دانلود کتاب The 10 rules of castings By John Campbell
3.16M pdf

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران