کتاب اصول اولیه بلورشناسی و پراش ( هاموند Hammond )

کتاب بلورشناسی

کتاب بلورشناسی هاموند مقدمه ای شفاف و کاملاً گسترده در زمینه کریستالوگرافی ، نور ، اشعه ایکس و پراش الکترون را ارائه می دهد – دانشی که برای دانشجویان در طیف گسترده ای از رشته های علمی ضروری است اما در غیر این صورت به طور کلی در موضوع خاص و با ریاضیات دقیق تر مورد استفاده قرار می گیرد. متن ها متن همچنین برای جذابیت بیشتر خواننده های عمومی طراحی شده است زیرا نشان می دهد ، با استناد به منابع تاریخی و بیوگرافی ، چگونگی سوژه از کار و بینش نسل های متوالی کریستالوگرافیست ها و دانشمندان شکل گرفته است.

این کتاب نشان می دهد که چگونه درک ساختارهای بلوری ، غیر آلی و آلی ممکن است از ایده های ساده بسته بندی اتمی و مولکولی ساخته شود. با شروع (نمونه های دو بعدی) از الگوهای و کاشی ها ، مفاهیم مشبک ، نقطه تقارن و گروه های فضایی توسعه می یابد. کاشی های “Penrose” و ساختارهای شبه قشر نیز گنجانده شده است. شبکه متقابل و اهمیت آن در درک هندسه الگوهای نور ، اشعه ایکس و الگوهای پراش الکترونی به صورت ساده بیان شده و منجر به تجزیه و تحلیل فوریه در پراش ، تعیین ساختار بلوری ، شکل گیری تصویر و وضوح محدود پراش در این تکنیک ها می شود. روشهای پراش پرتوی ایکس و الکترون عملی و کاربردهای آنها شرح داده شده است. یک موضوع مکرر اصول مشترک است: تکنیک ها به صورت جداگانه درمان نمی شوند.

نسخه چهارم در سراسر مورد بازنگری قرار گرفته است ، و شامل بخش های جدید در مورد تجزیه و تحلیل فوریه ، نقشه های پترسون ، روش های مستقیم ، چرخش شارژ ، نظریه گروه در کریستالوگرافی و یک فصل جدید در مورد توصیف خواص فیزیکی کریستال ها توسط تنسورها (فصل ۱۴)

نظرات در مورد کتاب بلورشناسی هاموند

کتاب بلورشناسی هاموند برای هر کسی که می خواهد در مورد کریستالوگرافی بیاموزد کتاب خوبی است. این یک مطالعه لذت بخش و آموزنده است و یکی از کتابهای مورد علاقه من است که به دانشجویان و همکارانش توصیه می کنم. این کتاب باید در قفسه هر فیزیکدان، شیمیدان، دانشمند مواد یا زیست شناس باشد.”- مایک گلازر ، انفوکوس

 

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rate
1
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود The basics of crystallography and diffraction
7.88MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران