کتاب اصول تکنولوژیکی ریخته گری

اصول تکنولوژیکی ریخته گری

 آموزش و پرورش – فنی و حرفه ای

رشته ی متالورژی

اصول تکنولوژیکی ریخته گری

کتاب حاضر تلاشی است در راستای هدف های دوره ی پنج ساله نظام جدید آموزش متوسطه ، که به منظور آشنا کردن دانش آموزان رشته ی متالورژی با اصول اولیه تکنولوژی ریخته گری تدوین یافته است . این کتاب شامل ۹ فصل زیر می باشد :

۱- روش های تولید قطعات صنعتی      ۲- عملیات ذوب                        ۳-قالب های ریخته گری

۴-ماهیچه                                          ۵- مدل                                     ۶-روش های ریخته گری ( ۱ )

۷- روش های ریخته گری (۲)           ۸-پوشش دادن قالب و ماهیچه     ۹- عیوب قطعات ریخته گری

فرآیند ریخته گری در تولید قطعات صنعتی از قدمتی چند هزار ساله برخوردار است. این روش نیز همگام با گسترش و توسعه صنایع، در مسیر تکاملی دستخوش تحولاتی خود شده است، به گونه ای که امروزه به صورت مجموعه ای از علوم و تکنولوژی در آمده است.
با مراجعه به آمارهای جهانی تولید قطعات صنعتی، افزایش روزافزون میزان محصولات ریخته گری در مقایسه با محصولات ساخته شده از طریق سایر روش ها به خوبی مشهود است.
کتاب اصول تکنولوژیکی ریخته گری تلاشی است در راستای هدف های دوره ی پنج ساله نظام جدید آموزش متوسطه، که به منظور آشنا کردن دانش آموزان رشته ی متالورژی با اصول تکنولوژیکی ریخته گری تدوین یافته است. لازم به یادآوری است که حجم و محتوای مطالب با توجه به ویژگی های برنامه آموزشی رشته ی متالورژی در نظام جدید و موقعیت دانش آموز در این برنامه ریزی، تنظیم شده است.
کتاب اصول تکنولوژیکی ریخته گری در نه فصل تدوین شده است که در فصل اول ابتدا دانش آموزان با تاریخچه و موقعیت صنعت ریخته گری آشنا می شوند. سپس در فصل های بعدی با مواد، ابزار و تجهیزات قالب گیری و ماهیچه سازی و نیز تکنولوژی تولید قطعات ریخته گری را فرا می گیرند.
هر چند در نگارش این کتاب سعی شده است تا به همراه کتاب به کارگاه ریخته گری، اصول اولیه تکنولوژی ریخته گری به دانش آموزان تفهیم شود با وجود این، یقینا خالی از اشکال نیست. لذا از مدرسان محترم انتظار می رود تا با ارائه ی نظرات اصلاحی خود، مؤلفان را در رفع نقایص راهنمایی کنند.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/raterateraterate
3.67
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود کتاب اصول تکنولوژیکی ریخته گری
۴٫۰۴MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران