کتاب آزمون های غیرمخرب (دانشگاه صنعت نفت)

کتاب آزمون های غیرمخرب

    (رضا خودسیانی)

دانشگاه صنعت نفت

non destructive tests1_iran-mavad.com

شرح:

کتاب آزمون های غیرمخرب (دانشگاه صنعت نفت) : آزمایشهای غیر مخرب به انواع روشهائی گفته می شود ، که با بهره گیری از آنها می توان علاوه بر تشخیص بعضی از خواص فیزیکی و شیمیائی ، ناپیوستگی ها، تغییرات ساختاری درون قطعات و ادوات را بدون نمونه برداری و تخریب ، شناسائی و ارزیابی نمود . این نوع آزمایش ها با قابلیت های خاص در اکثر شرایط جغرافیائی و جوی قابل استفاده می باشند . سابقه کاربرد آزمایشهای غیرمخرب به گذشته های بسیار دور بر می گردد . در دیرزمانی صنعتگران با روش طنین صوتی (Acoustic Emission) و با اصطلاحی چون صدای ناله قلع ( Tin Cry) ، واکنش صوتی تنش ها را در قطعات چکش خوار تشخیص می دادند. اما آن طور که در نوشته ها آمده، اولین آزمایش قابل استناد در زمینه آزمایش های غیرمخرب را می توان به ارشمیدس نسبت داد. محتوی کتاب شامل مباحثی چون  بازرسی عینی ، آزمایش پرتونگاری، آزمایش ذرات مغناطیسی ، آزمایش با مواد نافذ ، آزمایش جریان گردابی می باشد. هدف از نوشتن این کتاب که دستاورد بیش از ۳۰ سال تجربه بوده و با همکاری اکثریت کارشناسان بازرسی فنی مناطق نفت خیز و رهنمودهای ارزشمند دکتر فرزام تهیه گردیده، معرفی پایه و اساس تکنیک هایی از آزمایش های غیرمخرب است که به طور عملی تجربه شده و می تواند مرجعی برای علاقمندان به این رشته تخصصی قرار گیرد.

قالب بندی: pdf

تعداد صفحات :۵۷۷

حجم :۵٫۳۹MB

لینک دانلود

  مشاهده مطالب مرتبط
آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterateraterate
4.4
6 نظر ثبت شده

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • پوریا کرمی 1399 آبان 22 پنجشنبه

  سلام بسیار ممنون از تهیه کنندگان این مقاله.مطالب کامل و تخصصی بود بسیار عالی بهترین مطالبی بود که در بین تمام کتاب های ndt دیدم.

  آیا برای شما مفید بود
  • امیرمحمد دارابی 1399 آبان 24 شنبه

   سلام
   ممنون از توجه شما

   آیا برای شما مفید بود
 • محمد 1399 آبان 02 جمعه

  محمد
  سلام بسیار کتاب جامع و کاملی در خصوص بحث NDT است نسبت به کتابهایی که تا کنون مطالعه کردم . به عبارتی یک دیکشنری تخصصی در رابطه با موضوع تست های غیر مخرب است .

  آیا برای شما مفید بود
 • athare 1396 مرداد 13 جمعه

  salam, bbkhshid mishe bishtar raje b zavie vagaraei tozih bedahid ertabatesh ba tool moj daqiqan chjurie?/

  آیا برای شما مفید بود
 • یاسر 1394 آذر 07 شنبه

  بسیار عالی …..خیییییییلی ممنون باارزوی موفقیت

  آیا برای شما مفید بود
 • الناز 1394 مهر 07 سه شنبه

  لسیار عالی و ممنون

  آیا برای شما مفید بود