کتاب دستورالعمل تخصصی ASM، فولادهای زنگ نزن | (ASM – Specialty Handbook, Stainless Steels (Davis

فولاد زنگ نزن – ASM – Specialty Handbook, Stainless Steels

فولاد زنگ نزن - ASM - Specialty Handbook, Stainless Steels

دهه گذشته شاهد افزایش قابل توجهی در استفاده از فولاد زنگ نزن بوده است. ترکیب جذاب مقاومت خوردگی عالی، محدود گسترده استحکام شامل حفظ استحکام در دمای زیر صفر و دمای بالا، شکل ­پذیری خوب و زیبایی ظاهری باعث شده فولادهای زنگ نزن برای کاربردهای متنوعی مانند قطعات لوله­ کشی در راکتورهای هسته ­ای آب جوش تا سینک ظرف‌شویی‌ های آشپزخانه انتخاب شوند.

نتیجه­ ی پیشرفت­ های ذکر شده این است که فولاد زنگ نزن نشان دهنده ­ی یکی از سریع‌ترین بخش ­های در حال رشد صنعت فلزات است. ASM بین­ المللی برای ایجاد یک راهنمای کامل به‌منظور شناخت خواص، انتخاب مواد و کاربردهای این ماده، دستورالعمل تخصصی ASM بخش فولادهای زنگ نزن را منتشر کرده است. به‌منظور بهینه­ سازی استفاده از این کتاب و برای تأمین نیازهای مخاطبان گسترده این دستورالعمل به پنج بخش اصلی تقسیم شده است.

بهترین مرجع تک جلدی متالورژی، انتخاب مواد، فرآیندها، کارایی و ارزیابی فولادهای زنگ نزن، ترکیب از اطلاعات ضروری در بین دستورالعمل ­های ASM است. شامل داده­های اضافی و اطلاعات مرجع است که با دقت از سایر منابع معتبر ASM برگزیده و اقتباس شده­ اند.

می توانید مطالب مربوط به فولادهای زنگ نزن در این +لینک مشاهده کنید.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterate
3
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود کتاب ASM - Specialty Handbook, Magnesium and Magnesium Alloys
63.9M pdf

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران