تیتانیم و آلیاژهای آن – Ti and it’s Alloys

تیتانیم و آلیاژهای آن

مقالات تیتانیوم و آلیاژ های آن

تیتانیم و آلیاژهای آن Ti and it’s Alloys

شرح :

تیتانیوم و آلیاژهای آن، به علت  نسبت استحکام به وزن بالاو مقاومت به خوردگی عالی  برای کاربردهای هوا فضا مناسب هستند. با این حال، استفاده از تیتانیوم به خاطر هزینه های نسبتا بالای آن نسبت به مواد دیگراز جمله آلیاژهای آلومینیوم و فولاد محدودشده  است. بنابراین باید بین  مزایای استفاده از تیتانیوم و هزینه اضافی تعادل ایجاد شود. آلیاژهای تیتانیوم در صنایع هوا فضا استفاده می شوند.در این مقاله برخی از ویژگی های این آلیاژ، اساس استفاده از آن، و برخی از کاربردهای خاص انواع مختلف  و محدودیت هایشان برای گسترش بررسی های قبلی کاربردهای آلیاژβ مورد بحث قرار گرفته است.

 صنعت ریخته گری تیتانیم نسبتاً جدید با بیشترین استانداردهای ریخته گری می باشد. اولین برنامه کاربرد در سال ۱۹۶۰ صورت گرفت به جهت خاصیت خوردگی خوب تیتانیم ، از تیتانیوم در ساخت سوپاپ استفاده شده در ابتدا برای ریخته گری تیتانیم از قالب های گرافیتی استفاده می شد اما در حال حاضر از ریخته گری دقیق استفاده می شود. خواص تیتانیم وآلیاژهای آن به وجود عناصربین نشین نظیر(C,N,O,H) بستگی داردکه ازبین این عناصرهیدروژن واکسیژن حلالیت زیادی دارد. روش اصلی و تقریباً جهانی ، ذوب تیتانیم ، با یک الکترود تیتانیم مصرف شونده که در یک اتاقک خلاء محبوس است که این الکترود با یک بوته آبگرد مسی ذوب را انجام می دهد که آبگرد بودن بوته از ذوب شدن بوته جلوگیری می کند. زمانی که ذوب انجام شد الکترود باقی مانده بالا می رود و بوته برای ذوب ریزی به داخل قالب خم می شود مقدار تیتانیم مانده در بوته، برای ذوب ریزی بعدی به کار گرفته می شود. الکترود مصرف شونده تیتانیم از شمش های ریخته گری و فورج شده و از شمش های کارشده و ازمواد برگشتی کارگاه های ریخته گری می باشد.

 

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/raterate
2
2 نظر ثبت شده
مواد کنکور

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • محمود 1395 خرداد 25 سه شنبه

  سلام.چطور میشه از مطالبی که در سایت قرار میدهید و فاقد منبع هستند در پروژه تخصصی یا پایان نامه استفاده کرد؟
  لطفاً راهنمایی کنیی

  آیا برای شما مفید بود
 • محسن 1395 خرداد 24 دوشنبه

  سلام.متاسفانه فایلی که وجود داره منبع نداره.و من برای این موضوع نیاز شدیدی به منبع دارم تا از اون بتونم در پروژه تخصصی استفاده کنم.خواهش میکنم فایل به همراه منابع تیتانیوم رو قرار بدین.یا اگه زحمت نمیشه برای بنده ایمیل کنین.ممنون

  آیا برای شما مفید بود