هندبوک فلزات ASM

The metals handbook Desk Edition یک منبع مرجع تک جلدی برای خواص ، انتخاب ، پردازش ، آزمایش و خصوصیات فلزات و آلیاژهای آنها است. اگرچه اطلاعات ارائه شده در این دوره به طور عمده از مجموعه کتابهای چند جلدی ASM تهیه شده است ، اما نباید صرفاً یک نسخه کوتاه از کارهای بزرگتر در نظر گرفت. درعوض ، نسخه میز کتاب فلزات ، زرادخانه کامل محصولات ASM – اعم از چاپی و الکترونیکی – و همچنین سایر منابع مهم اطلاعاتی که از نشریات دیگر ، ادبیات شرکت ، جوامع فنی و آژانس های دولتی نشأت گرفته است را ترسیم می کند.

مطالب این کتاب به پنج قسمت عمده سازماندهی می شود:

  • معرفی کلی
  • چدن ها، فولاد و آلیاژهای با کارایی بالا
  • آلیاژهای غیر آهنی و مواد با کاربرد ویژه
  • فرایندها
  • تست ، بازرسی و مشخصه یابی مواد

ASM International

ASM International که قبلتر تحت عنوان انجمن فلزات آمریکا شناخته می شد، یک سازمان حرفه ای برای مهندسان و دانشمندان رشته مواد است. وبسایت آنها انجمن ASM را بعنوان یک اجتماع علمی و مهندسی تعریف می کند. توسط اعضا رهبری می شود توسط نیازمندی های اعضا هدایت می شود و توسط مشارکت اعضاء تغذیه می گردد. اشتراک گذاری اطلاعات و ایده ها در طول جلسات شعبه های منطقه ای، کنفرانس ها و نمایشگاه های بین المللی، انجمن های وابسته، دوره های آموزشی و نشریات فنی مختلف اتفاق می افتد.
انجمن ASM یکسری مراجع اطلاعاتی تحت عنوان ASM Handbooks را فراهم و بروز می کند. ASM metals handbook تعدادی از کتب مرجع است که اطلاعات راجع به انواع فلزات را در اختیار خواننده قرار می دهد. این هندبوک ها بعنوان یک مرجع استاندارد در موضوع علم مهندسی مواد شناخته می شوند.

از جمله موضوعاتی که ASM Handbooks پوشش می دهند خواص مکانیکی فلزات، مطالعات خوردگی و موارد بسیاری دیگر هستند. سایر انتشارات شامل مجلات فنی مانند:

Journal of Phase Equilibria and Diffusion و Metallurgical and Materials Transactions می باشد.

ASM International همچنین هر سال میزبان کنفرانس های بین المللی متعددی است.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterate
2.09
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود Metals Handbook Desk Edition, 2nd Edition
۲۴mb PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران