( Carbon Materials for Advanced Technologies (Timothy D. Burchell

مواد کربنی برای تکنولوژی های پیشرفته

مواد کربنی برای تکنولوژی های پیشرفته

کتاب مواد کربنی برای تکنولوژی های پیشرفته حاوی یک بررسی از مواد کربن، و بر ساختار و باند شیمیایی را در اشکال مختلف از کربن است. استفاده از مواد کربن در بسیاری از تکنولوژی های پیشرفته گزارش شده است.الهام بخش کتاب مواد کربنی برای تکنولوژی های پیشرفته آمد کربن از یک کارگاه جامعه آمریکایی تحت عنوان “مواد کربن برای فن آوری های پیشرفته” که توسط آزمایشگاه ملی Oak Ridge در سال ۱۹۹۴ برگزار شده است. الهام بخش این کتاب از یک کارگاه آموزشی آمریکایی کربن با عنوان “مواد کربن برای فناوریهای پیشرفته” است که در سال ۱۹۹۴ توسط آزمایشگاه ملی اوک ریج میزبان شد. فصل ۱ شامل یک بررسی از مواد کربن است ، و بر ساختار و پیوند شیمیایی موجود در آن تأکید دارد. اشکال مختلف کربن ، از جمله چهار الماس آلوتروپ ، گرافیت ، کاربن و فولرها. علاوه بر این ، فیلم های کربن و الماس آمورف ، نانوذرات کربن و کربن های مهندسی شده مورد بحث قرار گرفته است. آلوتروپ جدید کربن ، به تازگی کشف شده ، به عنوان مثال ، فولرین ها ، همراه با نانولوله های کربن ، به طور کامل در فصل ۲ کتاب مواد کربنی برای تکنولوژی های پیشرفته مورد بحث قرار گرفته است ، جایی که روابط ساختار و خاصیت آنها در زمینه فن آوری های پیشرفته برای مواد مبتنی بر کربن بررسی می شود. سنتز ، ساختار و خصوصیات فولرنها و نانولوله‌ها و اصلاح ساختار و خواص از طریق دوپینگ نیز بررسی شده است. کاربردهای بالقوه این خانواده جدید از مواد کربن در نظر گرفته شده است.
ساخت و کاربرد الیاف کربن جاذب در فصل ۳ مورد بحث قرار گرفته است. ساخت ، ساختار و خصوصیات الیاف با کارایی بالا در فصل ۴ مورد بررسی قرار گرفته و تولید و خواص الیاف رشد یافته بخار و کامپوزیتهای آنها در فصل ۵ گزارش شده است. و کاربردهای کامپوزیتهای با چگالی کم رمان که در آزمایشگاه ملی اوک ریج ساخته شده است در فصل ۶ گزارش شده است.
زغال سنگ منبع مهمی از انرژی و منبع فراوانی کربن است. تولید کربن های مهندسی و گرافیت از زغال سنگ از طریق یک مسیر استخراج حلال در فصل ۷ شرح داده شده است. برنامه های کاربردی کربن های فعال در فصل های ۸-۱۰ مورد بحث قرار گرفته است ، از جمله کاربرد آنها در عرصه خودرو به عنوان تله های انتشار تلفات تبخیر (فصل ۸) ، و در مخازن ذخیره سازی گاز طبیعی وسیله نقلیه (فصل ۹). استفاده از کربن های فعال شده در پمپ های حرارتی جذب و یخچال و فریزرها در فصل ۱۰ مورد بحث قرار گرفته است. نقش مواد کربن در سیستمهای هسته ای در فصل های ۱۲ و ۱۳ مورد بحث قرار گرفته است ، که در آن ، به ترتیب دستگاه فیوژن و کاربردهای راکتور شکافت بررسی شده است. در فصل ۱۲ مباحث مهم فن آوری برای استفاده از کربن به عنوان ماده روبرو پلاسما در زمینه دستگاه های فیوژن فعلی و آینده توکاماک مورد بحث قرار گرفته است.
ویژگی های اصلی طراحی راکتورهای تعدیل شده گرافیت ، (از جمله سیستم های نمک خنک شده با گاز ، آب و مذاب) در فصل ۱۳ بررسی شده و تأثیرات محیطی راکتور مانند آسیب تابش و خوردگی رادیولایتیک مورد بحث قرار گرفته است. رفتار شکستگی گرافیت از نظر کیفی و کمی در فصل ۱۴ مورد بحث قرار گرفته است. کاربردهای مکانیک شکست الاستیک خطی و مکانیک شکست پلاستیک الاستیک – پلاستیک به گرافیت بررسی شده و مطالعه ای از نقش نقص های کوچک در گرافیت های هسته ای گزارش شده است.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/
0
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود Carbon Materials for Advanced Technologies
9.7Mb PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران