با ۱۰ استارتاپ برتر حوزه پرینت سه بعدی آشنا شوید!

در سال‌های اخیر تکنولوژی‌های پرینت سه بعدی توجه بسیار زیادی را در بین استارتاپ‌های جدید به خود جذب کرده‌اند. کارآفرینان و مصرف‌کننده‌ها به طور یکسان می‌توانند از پرینترهای سه بعدی برای تولید محصولات کاربردی، از جواهرات تا جایگزین پوست انسان، تولید کنند. این تکنولوژی‌ها با انقلابی که در ساز و کار تولید ایجاد کردند به استارتاپ‌ها اجازه می‌دهند تا محصولات را سریعتر و مقرون به صرفه‌تر بسازند و بتوانند سرمایه‌گذاران را جذب کنند. در ادامه با ۱۰ استارتاپ پرینت سه بعدی آشنا خواهیم شد.

با این ۱۰ استارتاپ پرینت سه بعدی آشنا شوید:

(۱۰) Natural Machines

پرینت غذا توسط شرکت Natural Machines
Foodini | 3D Printing Startup

استارتاپ «Natural Machines Foodini» آن طور که خود می‌گوید غذاهای واقعی پرینت شده تولید می‌کند. فودینی از مواد اولیه‌ی تازه که قبل از پرینت آماده شده‌اند استفاده می‌کند و تلاش دارد که استفاده از مواد اولیه‌ی تازه برای پخت را ترویج کند. این استارتاپ پرینت سه بعدی امیدوار است که مردم را به پخت غذاهای خانگی تشویق کند و سعی دارد در این راه موانعی همچون دشوار و وقت‌گیر بودن آشپزی در منزل را از پیش رو بردارد.

فودینی به اینترنت وصل می‌شود و صفحه‌ی نمایش لمسی آن به کاربر اجازه می‌دهد که غذای مورد علاقه‌اش را انتخاب کند و سپس پرینتر سه بعدی فودینی به کاربر می‌گوید که باید در هر کپسول دستگاه چه مواد اولیه‌ای را بریزد.

(۹) SOLS

استارتاپ SOLS فعال در حوزه تولید کفش
SOLS | 3D Printing Startup

استارتاپ «SOLS» از پرینت سه بعدی، بینایی کامپیوتری و data mapping برای اندازه‌گیری و آنالیز پای افراد استفاده می‌کند تا بتوان برای هر فرد کفش اختصاصی تولید کند. این کمپانی سیستمی با نام «SIZERIGHT» را گسترش داد که برای تولید کفش، آناتومی اختصاصی پای هر مشتری را در نظر می‌گیرد.

«SOLS» با همکاری «RYKA» دست به تولید کفی‌های کفش اختصاصی زدند تا از آن‌ها در محصولات حرفه‌ای «RykaFit» استفاده شود. همچنین آن‌ها امید دارند در آینده با کمپانی‌های بیشتری در زمینه‌ی تولید کفی‌های اختصاصی کفش همکاری کنند.

(۸) Banneya London

استارتاپ Banneya London فعال در تولید جواهرات سفارشی
Banneya London | 3D Printing Startup

استارتاپ «Banneya» که در ژانویه‌ی سال ۲۰۱۶ شروع به کار کرد، یک کمپانی ساخت جواهرات سفارشی است که از پرینترهای سه بعدی برای تولید فلزات گرانبها استفاده می‌کند.

Banneya می‌گوید که با تکنولوژی مدلسازی دیجیتال خود در حال ساخت خرده‌فروش‌های آینده است. به این دلیل که این تکنولوژی به طراحان اجازه می‌دهد تا جواهرات منحصر به فرد تولید کنند و آن‌ها را به طور اختصاصی و بر اساس سفارش هر مشتری بسازند.

(۷) Food Ink

Food Ink اولین رستوران حوزه پرینت سه بعدیFood Ink | 3D Printing Startup

شما هیچگاه رستورانی به این شکل ندیده‌اید. «Food Ink» اولین رستوران پرینت سه بعدی را خلق کرده است. هر آنچه در این رستوران می‌بینید پرینت سه بعدی شده است؛ از غذایی که می‌خورید تا میزی که پشت آن می‌نشینید همگی با پرینت سه بعدی ساخته شده‌اند.

(۶) Makies

استارتاپ Makies فعال در ساخت عروسک و اسباب بازیMakies | 3D Printing Startup

 تا حالا پیش آمده است که دوست داشته باشید برای کودکاتان عروسک شخصی بسازید؟

استارتاپ پرینت سه بعدی «Makies» با استفاده از پرینترهای سه بعدی و تکنیک‌های دیگر ساخت، به شما اجازه می‌دهد که عروسک کودکانتان را خودتان طراحی کنید و سپس آن‌ها عروسک را می‌سازند. مشتری‌های این کمپانی حتی می‌توانند لباس‌های عروسک‌ها را هم به دلخواه خود انتخاب کنند.

(۵) Organovo

استارتاپ Organovo فعال در حوزه بیوتکنولوژیorganovo startup

در شهر سندیگوی آمریکا استارتاپی با نام «Organovo» در زمینه‌ی بیوتکنولوژی فعالیت می‌کند و تمرکز خود را بر گسترش مواد بیوتکنولوژیک برای پرینترهای سه بعدی گذاشته است. این کمپانی در سال ۲۰۰۷ بنیان گذاشته شد و همواره از پیشروان پژوهش در حوزه‌ی چاپ سه بعدی مواد زیستی (bioprinting) بوده است. همچنین توانسته پروتزهای انسانی تولید کند که می‌توانند همانند بافت واقعی انسانی عمل کنند. موادی که در Organovo برای پرینت سه بعدی زیستی استفاده می‌شود به پژوهشگران کمک می‌کند که بیماری‌ها را مطالعه کنند و بدون اینکه این آزمایش‌ها خطری برای انسان داشته باشد، تاثیر داروها بر روی بیماری‌ها را بررسی کنند.
استارتاپ پرینت سه بعدی Organovo بر روی پرینت سه بعدی موادی همچون بافت کبدی نیز کار می‌کند تا بتوان از آن‌ها برای پیوند به انسان استفاده کرد.

(۴) Pirate 3D

استارتاپ پرینت سه بعدی Pirate 3DPirate 3D | 3D Printing Startup

استارتاپ دیگری که در حوزه‌ی پرینت سه بعدی جریان‌ساز است «Pirate 3D» نام دارد. این کمپانی فعال در کالیفرنیا، این رویا را دارد که در هر خانه و دفتر کار یک پرینتر سه بعدی وجود داشته باشد. بعد از اینکه این استارتاپ توانست در کمپین کیک‌استارتر(Kickstarter) خود حدود ۱٫۵ میلیون دلار سرمایه جذب کند، پرینتر سه بعدی خود را رونمایی کرد. پرینتر سه بعدی این کمپانی برای تازه‌کارها مناسب است.

(۳) Spuni

استارتاپ Spuni فعال در تولید قاشق برای کودکانSpuni | 3D Printing Startup

«Spuni» یک قاشق مخصوص کودکان است که به طور ارگونومیک طراحی شده است. این استارتاپ توسط دو فارغ التحصیل دانشگاه ام آی تی شکل گرفت که از کثیف‌کاری به وجود آمده در هنگام غذا خوردن کودکان با قاشق‌های معمولی خسته شده بودند. این تیم برای رسیدن به رویاهای اسپونی خود از پرینترهای سه بعدی برای طراحی و ساخت نمونه اولیه محصولشان استفاده کردند و توانستند با این روش آن را بر روی کودکان آزمایش کنند. بعد از کمپین آن‌ها در Indiegogo و جذب سرمایه‌ی کافی، آن‌ها اولین سری از قاشق‌هایشان را روانه بازار کردند.

(۲) XJet

استارتاپ پرینت سه بعدی «XJet» فعال در حوزه‌ی پرینت سه بعدی قطعات فلزیXJet | 3D Printing Startup

استارتاپ پرینت سه بعدی «XJet» یک کمپانی فعال در حوزه‌ی پرینت سه بعدی قطعات فلزی است که از کارتریج‌های فلز مایع استفاده می‌کند. پرینترهای این کمپانی از پاشاندن نانوذرات فلزات برای ساخت افزایشی استفاده می‌کنند. بر خلاف روش‌های متداول پرینت سه بعدی فلزات که از پودر آن‌ها به عنوان ماده‌ی اولیه استفاده می‌شود، این استارتاپ با استفاده از فلزات مایع، سرعت پرینت و صرفه‌ی اقتصادی را به مقدار قابل توجهی افزایش داده است.

(۱) Shapeways

Shapeways بازار مجازی پرینت سه بعدی

Shapeways 3D Printing Startup

این کمپانی که در سال ۲۰۰۷ بنیان نهاده شده، یک بازار مجازی پرینت سه بعدی است که محصولات مورد نظر مشتریانش را با کمک پرینترهای سه بعدی می‌سازد. کسانی که در Shapeways به عنوان فروشنده فعالیت می‌کنند و یا هر کس دیگری، می‌تواند مدل‌های کامپیوتری خود را با استفاده از خدمات Shapeways بسازد. این بازار آنلاین مدرن به طراحان در بسیاری از کشورهای دنیا این فرصت را داده است که محصولات نوآورانه‌ی خود را بسازند و یا بتوانند نمونه‌ی اولیه‌ی محصولاتشان را بدون هزینه‌ی اولیه و دردسرهای ساخت تولید کنند.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ raterateraterate
3.67
0 نظر ثبت شده

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران