گزارشکار آزمایشگاه انجماد فلزات

گزارشکار آزمایشگاه انجماد فلزات
گزارشکار آزمایشگاه انجماد فلزات

در گزارشکار آزمایشگاه انجماد فلزات تاثیر انواع متغیر های ریخته گری بر روی ریز دانگی آلیاژهای آلومینیوم مطالعه و بررسی شده است. عوامل متعدد و روش های گوناگونی جهت ریز دانگی آلیاژهای آلومینیوم وجود دارد که در اینجا اثر سرعت سرد کردن، درجه حرارت فوق ذوب بر ساختار مقاطع ریختگی، مواد جوانه زا و اثر سیالیت بررسی شده است و نمونه های ریخته گری شده مورد بررسی میکروسکوپی قرار گرفت.

عموما ساختارهای ریز دانه دارای خواص مطلوب تری از ساختارهای درشت دانه می باشند. به این منظور همواره ریخته گران به دنبال یافتن روشهای برای ریز کردن دانه ها می باشند. اضافه کردن جوانه زا به مذاب متداول ترین روش ریز کردن دانه ها در هنگام انجماد فلزات می باشد.

در اهمیت مطالعه آلیاژهای آلومینیوم هیچ شکی وجود ندارد. چه از نظر کیفیت و چه از نظر ارزش، آلومینیوم کاربردی ترین فلز بعد از آهن است و تقریبأ در تمامی بخشهای صنعت دارای اهمیت می باشد. آلومینیوم خالص نرم و ضعیف است، اما می تواند آلیاژهایی را با مقادیر کمی از مس ، منیزیوم ، منگنز ، سیلیکون و دیگر عناصر به وجود آورد که این آلیاژها ویژگی های مفید گوناگونی دارند. این آلیاژها اجزای مهم هواپیماها را می سازند.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterateraterate
4.6
2 نظر ثبت شده
 • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

 • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود گزارش کار آزمایشگاه ریخته گری و انجماد
974KB PDF
دانلود گزارشکار آز انجماد
5.89MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • علی 1396 خرداد 04 پنجشنبه

  مرسی واقعا عالی بود.

  آیا برای شما مفید بود
 • سان 1395 مهر 03 شنبه

  لینک دانلود ها اکسپایر شده دوستان
  لطفا بروزرسانی فرمایید
  با تشکر از زحمات شما

  آیا برای شما مفید بود