کلید آلومینیوم Key to Aluminum Alloys – john datta

کلید آلومینیوم

کلید آلومینیوم

کلید آلومینیوم

Key to Aluminum Alloys-john datta

برخی از خواص جذاب آلومینیوم، ظاهر زیبا، ساخت آسان، مقاومت به خوردگی خوب، چگالی پایین، استحکام به وزن بالا و چقرمگی شکست بالا است. به دلیل این خواص، آلومینیوم یکی از به صرفه ترین مواد در ساخت تجهیزات نظامی و صنایع دریایی است. آلومینیوم وقتی در معرض هوا قرار می گیرد، لایه پیوسته ای از اکسید آلومینیوم روی آن تشکیل می شود. این لایه، مقاومت به خوردگی عالی دارد. آلومینیوم در مقابل بیشتر اسید ها مقاوم است ولی مقاومت آن در برابر قلیا ها کمتر از اسید ها است. آلومینیوم خالص استحکام کششی بالایی ندارد ولی با اضافه کردن عناصر آلیاژی به آلومینیوم مانند منگنز، سیلیسیم، مس و منیزیوم می توان استحکام آلومینیوم را افزایش داد و آلیاژهایی برای مصارف ویژه تولید کرد. انتقال حرارت آلومینیوم عالی است، تقریباً سه برابر فولاد، خاصیتی که آلومینیوم را برای ساخت سیستم هایی که نیاز به انتقال گرما و سرمای خوب مانند Heat-exchanger ها دارند مناسب کرده است. ترکیب این خاصیت با غیر سمی بودن آلومینیوم، این ماده را در ساخت وسایل آشپزخانه پر کاربرد کرده است. چگالی فولاد تقریباً یک سوم فولاد و مس است. این چگالی پایین آلومینیوم را به یکی از سبک ترین فلزات معمول در جهان بدل کرده است.  همانند مس، آلومینیوم خاصیت هدایت الکتریکی بالایی دارد که آن را در ساخت هادی های الکتریسیته پر کاربرد کرده است.

کتاب کلید آلومینیوم شامل شناسایی نامگذاری های آلیاژهای آلومینیوم ناشناخته، مقایسه سریع نامگذاری های آلومینیوم، نامگذاری ها و ترکیبات در استرالیا، کانادا، آلمان و غیره است. تغییرات برجسته در دو استاندارد ملی و بین المللی و همچنین بازسازی جهانی صنعت آلومینیوم، بروزرسانی و ویرایش مجدد کتاب “کلید آلیاژهای آلومینیوم” را ضروری ساخت. در ویرایش ششم این کتاب جداول برای شناسایی و یافتن آلیاژها ساده شده و تعداد صفحات کاهش یافتند.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterate
2.6
2 نظر ثبت شده
 • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

 • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود Key to Aluminum Alloys
191 MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • حسین عباسی 1396 بهمن 08 یکشنبه

  کلید الیاژ سازی الومیینومی

  آیا برای شما مفید بود
 • حسین عباسی 1396 بهمن 08 یکشنبه

  کلید الیاژ سازی الومیینومی

  آیا برای شما مفید بود