کتاب هیدرومتالورژی – Textbook of Hydrometallurgy Habashi

کتاب هیدرومتالورژی

کتاب هیدرومتالورژی

کتاب هیدرومتالورژی – Textbook of Hydrometallurgy Habashi

هیدرومتالورژی یک شاخه ی تخصصی از استخراج فلزات است که در رابطه با بازیابی از سنگ معادن،کنسانتره ها و دیگر محصولات میانی متالورژیکی با روش های تر است. شاخه های دیگر پیرومتالورژی (عملیات با روش های گرمایی) و الکترومتالورژی (عملیات با استفاده از یک جریان) هستند. این کتاب اساس تئوری های شیمی محلول، جنبه های مهندسی و روش های کاربردی برای گستره ای از مواد خام از جمله فلزات، اکسیدها، سولفیدها، فسفات ها سیلیکات ها و غیره را در برمی‌گیرد. همچنین مراحل خالص سازی کنسانتره از جمله جذب بر روی کک فعال شده، تغییر یون ها و استخراج محلول را نیز در بر می‌گیرد. نهایتا جنبه های عمومی رسوب از محلول های آبی با تعدادی مثال در برگرفته شده است.

جلد دوم اصول متالورژی استخراجی که توسط نویسنده در سال ۱۹۷۰ منتشر شده است و در سال ۱۹۸۰ مجددا به چاپ رسیده است به هیدرومتالورژی اختصاص داده شده است. پس از آن هیدرومتالورژی به طور گسترده ای پیشرفت کرد. لیچینگ سنگ معدن های طلا گسترش یافته است، لیچینگ توده ای و درجا گسترده شده است، لیچینگ فشاری به صورت صنعتی به سولفیدها با اجزای سولفیدی بازیافتی اعمال شده است، عملیات سنگ معدن های طلای به اصطلاح دیرگداز صنعتی شد، کک فعال شده یک عامل هیدرومتالورژی مهم شد، کک فعال شده یک عامل هیدرومتالورژی مهم شد، تعدادی حلال ارگانیک جدید شناخته شدند و کاربردهای جدید پیدا شده اند. علاوه بر این نوشته های هیدرومتالورژی به طور کلی افزایش یافته است که نتیجه ی  کنفرانس های متعدد برگزار شده، ژورنال های جدید و مقالات مروری در این موضوع است. همه ی اینها منجر به تصمیم گیری شد که چاپ جدید  کتاب هیدرومتالورژی ضمانت شود.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ raterateraterate
3.43
2 نظر ثبت شده
 • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

 • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود دانلود کتاب Textbook of Hydrometallurgy Habashi
37.6 MB pdf

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • محمد جعفری 1400 اردیبهشت 17 جمعه

  من فایل پی دی اف این کتاب را به شدت نیاز دارم چطور می توانم دانلود کنم؟

  آیا برای شما مفید بود
  • امیرمحمد دارابی 1400 اردیبهشت 19 یکشنبه

   سلام
   در صورتی که از فیتلرشکن استفاده می کنید، قطع کنید تا بتونید دانلود کنید.

   آیا برای شما مفید بود