کتاب مکانیک شکل دادن ورق های فلزیMechanics of Sheet Metal Forming

کتاب مکانیک شکل دادن ورق های فلزی

مکانیک شکل دادن

شکل دهی ورق در صنعت قطعه سازی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بسیاری از قطعات مصرفی از سینی ها ی غذا خوری تا پنل های جداسازی دیوار ها ی صنعتی به  کمک روش شکل دادن  ورق تولید می شوند. در حقیقت شکل دادن ورق روشی برای تبدیل ورقهای تخت فلزی به شکل مورد نظر بدون شکست یا نازک شدن موضعی شدید ورق است. از جمله فرایند های شکل دهی ورق می توان به خم کاری اشاره کرد.

تئوری اساسی مکانیک شکل دادن ورق در صنایع خودرو ، لوازم خانگی و هواپیما ارائه شده است. این فاصله بین درمانهای توصیفی در بیشتر متون تولیدی و روشهای عددی پیشرفته مورد استفاده در سیستمهای طراحی رایانه ای را پر می کند.

این کتاب ممکن است توسط مدرسین در دوره های کارشناسی در تولید مورد استفاده قرار گیرد. تمرینات فراوان و مثالهای کار شده ، مشکلات آموزشی کمی را برای دانشجویان ایجاد می کند. بسته نرم افزاری شبیه سازی جداگانه اما مرتبط با آن که در این صفحه تبلیغ می شود ، دانش آموزان را قادر می سازد که محدوده پردازش ها را کشف کرده و از تأثیر متغیرهای مختلف فرایند و مواد مطلع شوند.

مهندسان کارخانه های تولید گلخانه و مطبوعات می توانند این کتاب را در فهم آنچه در هنگام شکل گیری اتفاق می افتد و به همین دلیل خرابی اتفاق می افتد مفید باشد. کتاب مکانیک شکل دادن همچنین به عنوان متنی برای دوره های کوتاه مدت صنعتی که در بسیاری از کشورها ارائه شده است ، استفاده می شود. طراحان و مهندسین ابزارهای بازیابی ، فرآیندهای ساده فرآیندهای مفید را در مرحله طراحی مفهومی و همچنین در تعیین تغییرات مورد نیاز برای غلبه بر مشکلات نشان داده شده توسط تجزیه و تحلیل عددی دقیق ، می یابند.

متن اصلی ، که ۱۰ سال پیش منتشر شده است ، برای این نسخه کاملاً بازنویسی شده است و مباحث جدیدتری مانند هیدروفرمینگ گنجانده شده است. معادلات ساده حاوی تغییر شکل پلاستیک ، شکل گیری مطبوعات ، خم شدن ، کشش پانچ و نقاشی عمیق به دست آمده و توضیح داده می شود. هدف ارائه روشهای ساده کاربردی به جای تکنیک های عددی پیچیده برای مهندسین عملی و برای دانشجویان علاقمند به یک روش کمی و عملی است

 

 

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterate
3
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود کتاب Mechanics of Sheet Metal Forming
۱٫۷۴MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران