کتاب مواد برای کاربردهای مهندسی (J. W. Martin)

Materials for engineering

J. W. Martin

کتاب مواد برای مهندسی

کتاب مواد برای مهندسی نسخه سوم ا مروری پر جنب و جوش از علم مواد را ارائه می دهد که برای دانشجویان مهندسی سازه ایده آل است. این کتاب شامل فصل هایی در مورد ساختار مواد مهندسی ، تعیین خواص مکانیکی ، فلزات و آلیاژها ، شیشه و سرامیک ، مواد پلیمری آلی و مواد کامپوزیتی است. این شامل یک بخش با سؤالات فکری و همچنین یک سری ضمائم مفید است. داده های جدول بندی شده در بدنه متن و پیوست ها برای افزایش ارزش مواد برای مهندسی به عنوان منبع دائمی برای مراجعه به خوانندگان در طول زندگی حرفه ای خود انتخاب شده اند. چاپ دوم در سال ۲۰۰۳ جایزه ممتاز علمی برجسته دانشگاهی برگزیده شد. این نسخه سوم شامل اطلاعات جدید در مورد موضوعات در حال ظهور و لیست خواندن به روز شده است.

شناخت خواص، توزیع و نحوه استخراج و کاربرد مواد گوناگون در صنایع به همراه تولید مواد مرکب و الکترو سرامیکها و حفاظت و شکل‌دهی آنها محدوده مهم، وسیع و پر کاربردی از دستاوردهای دانش بشری را شامل می‌گردد که هم اکنون به عنوان دانش مهندسی مواد شناخته می‌شود. کتاب مواد مهندسی به توصیف خواصی مانند مدول الاستیک، چقرمگی شکست، مقاومت به خوردگی، و غیره پرداخته شده است.

مواد مهندسی همچنین به معرفی گسترده ی خواص مواد مورد استفاده در کاربردهای مهندسی پرداخته است . حوادث مهندسی غالبا با استفاده نادرست از مواد ایجاد می شود ، بنابراین بسیار حیاتی است که هر مهندس با  خواص این مواد، محدودیت های آن و نحوه انتخاب مواد آشنا باشد و  به بهترین وجه نیازهای طراحی خود را درک کند.

محتوای کتاب مواد برای مهندسی

بخش ۱: مشخصه یابی مواد مهندسی

ساختار مواد مهندسی

تعیین خواص مکانیکی

بخش۲: ارتباط ساختار/ویژگی ها

فلزات و آلیاژها

شیشه و سرامیک ها

مواد پلیمری ارگانیک

مواد کامپوزیتی

Authors: J Martin
Paperback ISBN: ۹۷۸۱۸۴۵۶۹۱۵۷۸
eBook ISBN: ۹۷۸۱۸۴۵۶۹۱۶۰۸
Imprint: Woodhead Publishing
Published Date: ۲۸th April 2006
Page Count: ۲۵۶
آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterateraterate
5
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود کتاب ,Materials for engineering
۳٫۹۰MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران