کتاب مواد مهندسی Engineering Materials – M.ashby

کتاب مواد مهندسی ، جلد ۱ و ۲

Engineering Materials 1, Fourth Edition

An Introduction to Properties, Applications and Design

Engineering Materials 2, Fourth Edition

An Introduction to Microstructures and Processing (International Series on Materials Science and Technol

کتاب مواد مهندسی ashby

شناخت خواص، توزیع و نحوه استخراج و کاربرد مواد گوناگون در صنایع به همراه تولید مواد مرکب و الکترو سرامیکها و حفاظت و شکل‌دهی آنها محدوده مهم، وسیع و پر کاربردی از دستاوردهای دانش بشری را شامل می‌گردد که هم اکنون به عنوان دانش مهندسی مواد شناخته می‌شود. کتاب مواد مهندسی به توصیف خواصی مانند مدول الاستیک، چقرمگی شکست، مقاومت به خوردگی، و غیره پرداخته شده است.

کتاب مواد مهندسی همچنین به معرفی گسترده ی خواص مواد مورد استفاده در کاربردهای مهندسی پرداخته است . حوادث مهندسی غالبا با استفاده نادرست از مواد ایجاد می شود ، بنابراین بسیار حیاتی است که هر مهندس با  خواص این مواد، محدودیت های آن و نحوه انتخاب مواد آشنا باشد و  به بهترین وجه نیازهای طراحی خود را درک کند.

برای مطالعه آموزش فارسی مواد مهندسی اینجا کلیک کنید.

کتاب مواد مهندسی شناخت خواص، توزیع و نحوه استخراج و کاربرد مواد گوناگون در صنایع به همراه تولید مواد مرکب و الکترو سرامیکها و حفاظت و شکل‌دهی آنها محدوده مهم، وسیع و پر کاربردی از دستاوردهای دانش بشری را شامل می‌گردد که هم اکنون به عنوان دانش مهندسی مواد شناخته می‌شود. در این کتاب به توصیف خواصی مانند مدول الاستیک، چقرمگی شکست، مقاومت به خوردگی، و غیره پرداخته شده است.

توضیحات کتاب مواد مهندسی ۱

در سرتاسر جهان، کتاب مواد مهندسی ۱ بعنوان یک هسته در علم و مهندسی مواد برای دانشجویان سال سوم و چهارم مورد پذیرش قرار گرفته است. کتاب مواد مهندسی معرفی وسیعی از خواص مکانیکی و محیطی مواد مورد استفاده در طیف وسیعی از کاربردهای مهندسی را ارائه می دهد. متن کتاب، عمداً مختصر نوشته شده است. همانگونه که در ویرایش های قبلی ، فصل ها در گروه های با ویژگی های خاص دسته بندی شده بود هر گروه  تعاریف خواص، اندازه گیری، اصول اساسی و تکنیک های انتخاب مواد را پوشش می داد. هر گروه شامل یک فصل از چند مطالعه ای است که مشکلات مهندسی خاصی در ارتباط با مواد را مشخص می کند.

مواد مهندسی۱، ویرایش چهارم، بعنوان یک کتاب مستقل برای یک دوره نیمساله برای مواد مهندسی یا یک کتاب اولیه همراه با مواد مهندسی۲، در دو  دوره نیمساله ، عالی است.

ویژگی های کلیدی

  • طراحی جدید تعداد زیادی مطالعه بنیادی و مثال های بر پایه طراحی
  • تغییرات بازنگری و توسعه داده شده برای مباحث تنش کرنش، خستگی، خزش و خوردگی
  • مثال های کارشده اضافه
  • جمع بندی نتایج برای محیط الاستیک ، پلاستیک  و عوامل شدت استرس
  • بسیاری از عکسها و پیوندهای جدید به Google Earth ، وب سایت ها و کلیپ های ویدیویی
  • همراهی سایت همراه با دسترسی به منابع مدرسین ، از جمله مجموعه ای از آموزش های علوم مواد تعاملی ، کتابچه راهنمای راه حل ها و بانک تصویر از کتاب

توضیحات کتاب مواد مهندسی ۲

مواد مهندسی۲ ، ویرایش چهارم ، یکی از متون پیشرو در زمینه مطالب پیشرفته برای دانشجویان پیشرفته علوم مواد و مهندسی مکانیک است. این کتاب مختصراً در مورد ریزساختارها و پردازش مواد ، ارائه می دهد و نشان می دهد که چگونه اینها با خواص مورد نیاز در طراحی مهندسی مرتبط هستند.

هر فصل برای ارائه مطالب یک سخنرانی ۵۰ دقیقه ای طراحی شده است. این نسخه به روز شده شامل مطالعات موردی جدید ، نمونه های کار شده بیشتر است. پیوندها به Google Earth ، وب سایت ها و کلیپ های ویدیویی؛ و یک سایت همراه با دسترسی به منابع مدرسین: کتابچه راهنمای راه حل ، بانک تصویر ارقام از کتاب ، و بخشی از آموزش های علوم مواد تعاملی. تغییرات دیگر شامل تأکید بیشتر بر رابطه بین ساختار ، پردازش و خصوصیات و ادغام آموزش محبوب در نمودارهای فاز در متن اصلی است.

Engineering Materials از پروفسور Ashby در قالب دو جلد ارائه شده که این زمینه بی نظیر است. باتوجه به تحولات سریع در اکتشافات مواد جدید این کتاب هر سال آپدیت می گردد. در حال حاضر چپ پنجم این کتاب نیز منتشر شده اما بصورت PDF موجود نیست که در صورت انتشار در نسخه PDF توسط Elsevior ، این چاپ نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ raterate
2
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود کتاب مواد مهندسی (جلد 1)
11MB PDF
دانلود کتاب مواد مهندسی (جلد 2)
14MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران