کتاب مواد مهندسی ، جلد ۱ و ۲

Engineering Materials 1, Fourth Edition

An Introduction to Properties, Applications and Design

Engineering Materials 2, Fourth Edition

An Introduction to Microstructures and Processing (International Series on Materials Science and Technol

کتاب مواد مهندسی ashby

شناخت خواص، توزیع و نحوه استخراج و کاربرد مواد گوناگون در صنایع به همراه تولید مواد مرکب و الکترو سرامیکها و حفاظت و شکل‌دهی آنها محدوده مهم، وسیع و پر کاربردی از دستاوردهای دانش بشری را شامل می‌گردد که هم اکنون به عنوان دانش مهندسی مواد شناخته می‌شود. کتاب مواد مهندسی به توصیف خواصی مانند مدول الاستیک، چقرمگی شکست، مقاومت به خوردگی، و غیره پرداخته شده است.

کتاب مواد مهندسی همچنین به معرفی گسترده ی خواص مواد مورد استفاده در کاربردهای مهندسی پرداخته است . حوادث مهندسی غالبا با استفاده نادرست از مواد ایجاد می شود ، بنابراین بسیار حیاتی است که هر مهندس با  خواص این مواد، محدودیت های آن و نحوه انتخاب مواد آشنا باشد و  به بهترین وجه نیازهای طراحی خود را درک کند.

برای مطالعه آموزش فارسی مواد مهندسی روی این +لینک کلیک کنید.

انواع مواد مهندسی

مواد بر اساس ساختار و خواص متفاوتی که شامل آن هستند به پنج گروه اصلی زیر تقسیم بندی می شوند:

  1. فلزات
  2. سرامیک ها
  3. پلیمرها
  4. کامپوزیت ها
  5. نیمه هادی ها

اما موادی نیز در این پنج گروه وجود دارند که اهداف کاربردی یکسان دارند بر این اساس آن ها را در گروه های فرعی دیگری طبقه بندی می کنند. چهار گروه فرعی از این مواد :

  1. بیو مواد
  2. مواد اپتیک
  3. مواد مغناطیس
  4. مواد هوشمند

کتاب مواد مهندسی

Engineering Materials از پروفسور Ashby در قالب دو جلد ارائه شده که این زمینه بی نظیر است. باتوجه به تحولات سریع در اکتشافات مواد جدید این کتاب هر سال آپدیت می گردد. در حال حاضر چپ پنجم این کتاب نیز منتشر شده اما بصورت PDF موجود نیست که در صورت انتشار در نسخه PDF توسط Elsevior ، این چاپ نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

سمیه خیری
رمز کلیه فایل های فشرده : (باحروف کوچک تایپ شود)

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید