کتاب فرایندهای ترمومکانیکی مواد فلزی (Bert Verlinden)

فرایندهای ترمومکانیکی مواد فلزی

 کتاب Thermo-Mechanical processing Metallic Materials 

Bert Verlinden 

کتاب جامعی از فرایندهای ترمومکانیکی مواد فلزی و آلیاژها  از جمله : کارسرد، تبلور مجدد، خزش ، دوقلویی، استحاله ی فازی ، و فرایند های شکل دادن (نورد،اکستروژن،فورج،هیدروفورمینگ و…) و… را شامل می شود.

مواد فلزی مدرن به طور گسترده‌ای در کاربردهای بسیار متفاوت استفاده می‌شود، بعضی از آنها کاملا آشکار هستند (وسایل نقلیه،‌ کابل‌ها، ساختمان‌ها و بسته‌بندی‌ها) و سایر آنها نیز شاید به ندرت شناخته شده باشند، مانند ساختار اساسی هواپیماها، آسمان‌خراش‌ها، وسایل‌ میکروالکترونیک، هسته‌ای و دیگر ماشین‌آلات انرژی.
کتاب “ فرایندهای ترمومکانیکی مواد فلزی ” به سه بخش تقسیم شده است. بخش اول موضوع پایه علم میکروساختاری را پوشش می‌دهد، از جمله ساختار تعیین خواص مکانیکی مواد. بخش دوم فناوری مکانیکی جدید شکل‌گیری نرم مواد را بررسی می‌کند. و در بخش نهایی، تعامل دو رشته اولیه در یک سری مطالعات موردی موفقیت‌آمیز در رابطه با پردازش TMP را به تصویر می‌کشد و همچنین نگاهی به جدیدترین پیشرفت‌های ممکن در آینده می‌اندازد.

  • پوشش متالورژی فیزیکی و پردازش مواد
  • ایجاد ارتباط بین علم پایه و کاربردهای واقعی روزانه
  • نوشته شده توسط چهار متخصص مشهور بین‌المللی در زمینه مواد و متالورژی
آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/
0
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود کتاب فرایندهای ترمومکانیکی مواد فلزی
7.5 MB pdf

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران