کتاب شناخت فلزات

کتاب شناخت فلزات

کتاب شناخت فلزات

شناخت فلزات از مهم ترین دروس رشته متالوژی ذوب فلزات است که در مقطع دبیرستان در شاخه ی فنی و حرفه ای تدریس می گردد . در این کتاب علم متالورژی بصورت چکیده ای  از تمامی مباحث  ، از استخراج گرفته تا فرایند آلیاژسازی و  سوپر آلیاژها  ، گنجانده شده است .

کتاب شناخت فلزات برای دانش آموزان پایه دوم رشته متالورژی شاخه فنی و حرفه ای به رشته تحریر در آمده است و در بازسازی این کتاب مطالب به سبکی روان و گویا به گونه ای بیان شده است که علاوه بر انطباق متن با برنامه درسی و جدول هدف محتوی، حیطه های یادگیری و طبقات مربوط به آن، هنرجویان می توانند شناخت کافی از فلزات آهنی و غیرآهنی و فرآیندهای گوناگونی که در مراحل مختلف استخراج، فرآوری و تولید روی می دهد بدست آورند. این کتاب شامل فصول : اکتشاف معادن، استخراج معادف، مشخصات مکانیکی فلزات و همچنین شناسایی چدن ها و فولادها و در فصول آخر شامل فلزات غیرآهنی است در بازسازی این کتاب حتی الامکان سعی شده است مطالب عاری از عیب و نقس باشد از طرفی چون در خلال تدریس کمبودهای کتاب آشکار می شود، لذا از کلیه همکاران که با مواردی از اشکال و ابهام روبه رو می شوند تقاضا می شود که کمیسیون تخصصی رشته متالورژی دفتر برنامه ریزی و تالیف آموزشهای فنی و حرفه ای و کاردانش را مطلب سازند.

 

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ raterateraterate
3.5
2 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود کتاب شناخت فلزات
۸٫۹Mb PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

  • morteza 1393 بهمن 23 پنجشنبه

    سلام.پسوردش چیه ؟

    آیا برای شما مفید بود