کتاب راهنمای کنترل کیفیت

کتاب راهنمای کنترل کیفیت

QCH

شرح

کتاب راهنمای کنترل کیفیت: در مهندسی و تولید صنعتی، بخش کنترل کیفیت و مهندسی کیفیت به بخشی گفته می شود که به درست کردن رو ش هایی مشغول است تا کارخانه بتواند به وسیله آن رو ش ها از مرغوبیت و مشتر ی پسند بودن کالاهای تولیدی خود مطمئن گردد. این روش ها و سیست مها معمولاً با همکاری با دیگر رشت ههای مهندسی و بازرگانی طراحی م یشوند. یکسان بودن تقریبی برجسته کاری های ستون ها و دیوارهای تخت جمشید، نیایشگاه های مصری و یونانی و دیگر سازه های باستانی نشانگر اینست که موضوع کنترل کیفیت از دیرباز نزد بشر وجود داشته است.
عمده بحث کنترل کیفیت مربوط به انجام نمونه گیری از محصولات ، بازرسی آن نمونه ها و تعممیم نتایج به کل انباشت محصول است که بر اساس روش های آماری انجام می گیرد . از دیگر روش های مورد استفاده در کنترل کیفیت ، کنترل و … انجام SPC فرایند تولید محصول به جای کنترل محصو ل تهیه شده است که با استفاده از روش های آماری مانند می گیرد. مبحث کنترل کیفیت ، جایگاه ویژه ای در مباحث نظام های جامع مدیریت کیفیت دارد.
کتاب کمک درسی حاضر با توجه به جزوه درسی کنترل کیفیت جناب آقای دکتر ضابط استادیار محترم گروه مواد و متالورژی و با استفاده از دیگر منابع موجود تدوین و گردآوری شده است . هدف از ارائه این کتاب آموزش کامل مباحث کنترل کیفیت نبوده و صرفا جهت آشنایی دانشجویان رشته های غیر از مدیریت و صنایع به خصوص مهندسی مواد ، مکانیک و … با مباحث کنترل کیفیت می باشد . قطعا این حق یر در گردآوری مطالب دچار خطا و قصور گردیده
است .

قالب بندی : PDF

تعداد صفحات :۶۰

حجم :۱٫۲۴MB

 

لینک دانلود

 مشاهده مطالب مرتبط
آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterate
3
0 نظر ثبت شده

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران