کتاب تکنولوژی بازرسی جوش

کتاب تکنولوژی بازرسی جوش

کتاب تکنولوژی بازرسی جوش – AWS:Welding Inspection Technology

بازرسی جوش به منظور کنترل دقیق قطعات جوشکاری شده و برای حصول اطمینان از صحت انجام جوشکاری بر مبنای استانداردها و دستورالعمل های مشخص روی اتصالات جوش شده انجام می شود که این بررسی ها از جمله وظایف یک بازرس جوش است. در واقع می توان گفت فرآیند های جوشکاری مانند دیگر پروسه های صنعتی دارای اصول و استاندارد های مشخصی می باشد. سازه های جوش شده در مراحل مختلف کار و همچنین در خاتمه جوشکاری نیازمند بازرسی هستند.

برای اطمینان یافتن از حصول کیفیت قابل قبول و مناسب در قطعات مختلف جوش شده، لازم است دستورالعمل های مربوط به جوشکاری به خوبی اجرا شوند.جوشکاری یکی از روشهای تولید می‌باشد. هدف آن اتصال دائمی مواد مهندسی (فلز، سرامیک، پلیمر، کامپوزیت) به یکدیگر است به گونه‌ای که خواص اتصال برابر خواص ماده پایه باشد. دسته‌ای از فرآیندهای جوشکاری هستند که در آنها، عمل جوشکاری بدون ذوب شدن لبه‌ها انجام می‌شود. در واقع لبه‌ها تحت فشار با حرارت یا بدون حرارت در همدیگر له می‌شوند.

فرآیندهای این گروه عبارت‌اند از: جوشکاری اصطکاکی – جوشکاری نفوذی ـ جوشکاری با امواج مافوق صوت. جوشکاری همچنین یکی از فرایندهای اتصال دائمی قطعات ( فلزی یا غیرفلزی )، به روش ذوبی یا غیر ذوبی، با بکارگیری یا بدون بکارگیری فشار، با استفاده یا بدون استفاده از ماده پرکننده می‌باشد.

فرایندهای جوشکاری به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند:

  • فرایندهای جوشکاری ذوبی
  • فرایندهای جوشکاری غیر ذوبی

حسین مهرآبادی
رمز کلیه فایل های فشرده : (باحروف کوچک تایپ شود)

دیدگاه کاربران ۲دیدگاه

  • سعيدپنج شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ در ساعت ۱۶:۵۰:۴۸

    من نمیدونم شما چه فکری کردین کتاب زبان اصلیو گذاشتین، خودت که گذاشتی بلدی بخونی؟؟؟ به چه درد ملت میخوره اخه؟ مگه این کتاب ترجمه نشده پس چرا اذیت میکنین، لااقل اولش بنویسین زبان اصلی، متاسفم برای فکرتون

    • حسين يعقوبيجمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ در ساعت ۱۴:۳۹:۵۰

      کتب فارسی و ترجمه شده بعلت رعایت قانون کپی رایت و حمایت از نویسندگان داخلی در سایت ایران مواد منتشر نمی شوند.

دیدگاه خود را بنویسید