کتاب استانداردهای مهندسی برای رنگ ها

کتاب استانداردهای مهندسی برای رنگ ها

paints_engineering standard

کتاب استانداردهای مهندسی برای رنگ ها:منعکس کننده دیدگاههای (IPS) استانداردهای نفت ایران وزارت نفت ایران است و برای استفاده در تأسیسات تولید نفت و گاز، پالایشگاههای نفت، واحدهای شیمیائی و پتروشیمی، تأسیسات انتقال و فراورش گاز و سایر تأسیسات مشابه تهیه شده است. استانداردهای نفت، براساس استانداردهای قابل قبول بین المللی تهیه شده و شامل گزید ههائی از استانداردهای مرجع می باشد. همچنین براساس تجربیات صنعت نفت کشور و قابلیت تأمین کالا از بازار داخلی و نیز برحسب نیاز، مواردی بطور تکمیلی و یا اصلاحی در این استاندارد لحاظ شده است. مواردی از گزینه های فنی که در متن استانداردها آورده نشده است در داده برگها بصورت شماره گذاری شده برای استفاده مناسب کاربران آورده شده است.
استانداردهای نفت، بشکلی کاملاً انعطاف پذیر تدوین شده است تا کاربران بتوانند نیازهای خود را با آنها منطبق نمایند. با این حال ممکن است تمام نیازمندی های پروژه ها را پوشش ندهند. در این گونه موارد باید الحاقیه ای که نیازهای خاص آنها را تامین مینماید تهیه و پیوست نمایند. این الحاقیه همراه با استاندارد مربوطه، مشخصات فنی آن پروژه و یا کار خاص را تشکیل خواهند داد.
استانداردهای نفت تقریباً هر پنج سال یکبار مورد بررسی قرار گرفته و روزآمد می گردند. در این بررسی ها ممکن است استانداردی حذف و یا الحاقیه ای به آن اضافه شود و بنابراین همواره آخرین ویرایش آنها ملاک عمل می باشد. از کاربران استاندارد، درخواست م یشود نقطه نظرها و پیشنهادات اصلاحی و یا هرگونه الحاقی های که برای موارد خاص تهیه نموده اند، به نشانی زیر ارسال نمایند. نظرات و پیشنهادات دریافتی در کمیته های فنی مربوطه بررسی و در صورت تصویب در تجدید نظرهای بعدی استاندارد منعکس خواهد شد.

قالب بندی : PDF

تعداد صفحات :۱۱۹

حجم :۳٫۱۶MB

 

لینک دانلود

 مشاهده مطالب مرتبط
آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ raterateraterate
4
0 نظر ثبت شده

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران