کاربردفولادهای زنگ نزن در توربین های آبی

کاربرد فولادهای زنگ نزن توربین های آبی

فولادهای زنگ نزن توربین های آبی

شرح : 

با توجه به تنوع آب و هوائی و عوارض طبیعی و جغرافیایی کشور ایران ایجاد سدهای آب به منظور تولید انرژی الکتریکی ارزان موجب رشد و شکوفایی کشور در زمینه های صنعتی و اقتصادی و جلوگیری از هدررفتی مقادیر هنگفتی از منابع آبی و کنترل آب های سطحی و کاهش خسارات ناشی از سیل و فرسایش زمین می گردد. این مهم در برنامه دوم و سوم توسعه کشور جهت افزایش سطح زیرکشت محصولات کشاورزی، ایجاد اشتغال و کنترل آبهای سطحی از اهداف دولت مردان بوده است.

استفاده از توربین های هیدرولیکی به منظور تولید انرژی از سالهای دور مورد استفاده بشر بوده است. این نوع توربین ها انرژی پتانسیل ذخیره شده در آب پشت سد را به انرژی مکانیکی تبدیل کرده و سپس در ژنراتور انرژی الکتریکی تولید می گردد.

با توجه به منابع فراوان در ایران لوزم انتقال تکنولوژی و تدوین دانش فنی طراحی و ساخت توربین های آبی در داخل کشور احساس می گرددی که با همکاری و مساعدت شرکت توانیز موضوع فوق به عنوان یک پروژه تحقیقاتی طرح و توسعه در شرکت سایا اجرا گردید. با توجه به اهمیت و پیچیدگی تکنولوژی تولید و شناسایی فولاد های زنگ نزن به منظور ارتقاء سطح اطلاعات همکاران دفترچه حاضر شامل طبقه بندی و شناسایی فولادهای زنگ نزن و مشخصات توربین های آبی و مشخصات فولاد های مورد استفاده در ساخت توربین های آبی تدوین گردید.

در سال ۱۹۱۲ بربرلی شفلید انگلستان دریافت که فولادهای حاوی مقادیر زیاد عنصر کرم در مقابل خوردگی مقاوم هستند ، بتدریج در کشور آلمان انواع عناصر آلیاژی دیگر نظیر Cu,Nb<Mo,Ni به این نوع فولادهای اضافه شد که منجر به تولید خانواده فولادهای زنگ نزن و مقاوم به حرارت گردید.  در این کتابچه به ضمن معرفی فولادهای زنگ نزن به  بررسی کاربردهای این فولاد ها در صنعت توربین های گازی می پردازیم .

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/
0
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود کاربرد فولادهای زنگ نزن توربین های آبی
۱۱٫۷MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران