چگونگی ساخت قالب‌های تزریق – How to Make Injection Molds

چگونگی ساخت قالب‌های تزریق

چگونگی ساخت قالب‌های تزریق

قالب تزریق پلاستیک نوعی از قالب است که محصول خروجی از داخل قالب جنسی از خانواده پلاستیک دارد. برای مثال جارو برقی، خودکار، اسباب بازی و … این نوع از قالب ها از پر کاربردترین قالب ها هستند که به دلیل نوع استفاده محصول بعضا می بایست از زیبایی و کیفیت سطح بالایی برخوردار باشد.

اجزای تشکیل دهنده قالب پلاستیک عبارتند از : کفشک، پل، کور و کویتی، پران، صفحه پران اسپرو ،هات رانر و غیره… دستگاه هایی که برای تولید قطعات پلاستیکی از قالب تزریق پلاستیک استفاده می شود به نام ماشین های تزریق پلاستیک معروف هستند که انواع مختلفی دارند. مثل ماشین ۵۰گرم – ۱۰۰گرم- ۱ کیلوگرم و …

عموماً قالب های تزریق پلاستیک برای تولید انبوه یک قطعه پلیمری (پلاستیکی) استفاده می شوند. هر قطعه پلاستیکی که اطراف ما وجود دارد از یک قالب به وجود آمده است. این قالب ها یکی از پرکاربردترین قالب ها هستند که محصول خروجی از این قالب ها در زندگی ما به وفور یافت می شوند.

کتاب “چگونگی ساخت قالب‌های تزریق” جامع‌ترین کتاب موجود برای طراحی و ساخت قالب‌های تزریق است. نویسندگان در این کتاب، انتخاب مواد، ساخت حفره‌ ها و هسته‌ها، طرح‌‌های کلی قالب، سیستم‌های راهگاه گرم، تهویه، طراحی مکانیکی، بعدی و حرارتی، تکنیک‌ها و دستگاه‌های demolding، نگهداری از مدل‌های تزریق، عناصر استاندارد، سخت‌افزار، طراحی و ساخت پردازنده‌ها و موارد بیشتر دیگر را پوشش می‌دهند. تمام حوزه‌های تحت پوشش با تجربه کاربردی نویسندگان، کامل شده‌اند. تاکید کتاب بر قابلیت اجرای جزئیات فنی در قالب‌گیری تزریق، طراحی قالب و ساخت قالب، است.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterateraterate
5
3 نظر ثبت شده
 • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

 • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود How to Make Injection Molds
14.4MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • مهسا 1400 دی 18 شنبه

  چطور دانلود کنم

  آیا برای شما مفید بود
 • rj 1398 شهریور 27 چهارشنبه

  سلام با تشکر از سایت خوبتون
  لینک دانلود این کتاب رو قرار ندادید؟

  آیا برای شما مفید بود
  • امیرمحمد دارابی 1398 شهریور 27 چهارشنبه

   با تشکر از حسن توجه شما
   قرار داده شد

   آیا برای شما مفید بود