پیشرفت ها در چاپ سه بعدی و تکنولوژی های تولید فزاینده Advances in 3D Printing & Additive Manufacturing Technologies

تولید فزاینده

تولید فزاینده

پیشرفت ها در چاپ سه بعدی و تکنولوژی های تولید فزاینده

Advances in 3D Printing & Additive Manufacturing Technologies

فناوری های تولید فزاینده شامل تعداد مراحلی برای تبدیل مدل CAD به محصول فیزیکی می باشد که البته برای محصولات مختلف روش های متفاوتی وجود خواهد داشت. برای محصولات ساده ممکن است تنها از فناوری تولید فزاینده جهت تولید استفاده شود در حالی که برای قطعات با طراحی مهندسی پیچیده ممکن است مراحل تولید بیشتر بوده و در پایان مراحل ستولید فزاینده، احتمال نیاز به فرآیند های تکمیلی مانند سندبلاست، آماده سازی سطح، رنگ و … برای اتمام فرآیند تولید باشد. تف جوشی توسط لیزر یک تکنیک ساخت افزودنی بر پایه ی پودر است که جهت ساخت قطعات سه بعدی از یک لیزر جهت تف جوشی یا ذوب پودر در یک مسیر انتخابی استفاده می نماید که به دلیل قابلیت کاربرد آن برای محدوده وسیعی از مواد و توانایی بالا، در میان روش های ساخت سریع، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

امروزه چاپ سه بعدی و تولید فزاینده با سرعت بسیار زیاد رشد می کنند . این تکنولوژی به طور خودکار قطعات را تولید می کند از مواد مختلف مانند پلاستیک، فلزات و آلیاژها، مواد بیولوژیکی و سرامیک در طول سه دهه گذشته، این فناوری در صنعت خودرو، هوافضا، تولید و بخش های پزشکی. از چاپ قطعات در پلاستیک و فلزات به دفع زیستی ارگانهای قابل پیوند، تکنولوژی پیشرفت می کند، که یک نوآوری دستیابی به موفقیت است که توسط رشد سریع هسته حاصل شده است تکنولوژی هدف از این کتاب ارائه جزئیات بیشتر از آخرین پیشرفت است.
این کتاب برای کارشناسان صنعتی، کارآفرینان، استادان دانشگاه مفید خواهد بود. و محققان پژوهشی. فصل ها توسط کارشناسان از سراسر صنعت و دانشگاهیان گردآوری نموده اند .

 

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/
0
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود Advances in 3D Printing & Additive Manufacturing Technologies
5.77MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران