نگاهی به پرینترهای سه بعدی

پرینتر سه بعدی

پرینتر سه بعدی

پرینتر های سه بعدی – ۳D printing

پرینترهای سه بعدی:

فرآیند چاپ سه بعدی، فرآیندی است که طراح را قادر می‌سازد تا طرح خود را تولید کند. در حال حاضر چندین روش و تکنولوژی برای ساخت شی سه بعدی وجود دارد. با وجود پیشرفت های زیاد در ساخت این ماشین ها همچنان سرعت ایجاد یک شی سه بعدی به علت ساخت لایه به لایه شی، کمی کند است. با این حال کمپانی‌های بزرگ سازنده‌ی پرینترهای سه بعدی در تلاش هستند تا سرعت و قابلیت‌های دیگر پرینترهای خود را بهبود ببخشند.

لزوم استفاده از این فرآیند در عصر حاضر که عصر سرعت است به خوبی احساس می شود. این فرآیند علاوه بر صرفه جویی در زمان منجر به صرفه جویی هزینه نیز می شود که برای تولید کنندگان قابل توجه است. پرینترهای سه بعدی به عنوان تولیدکنندگان ذره ای یا لایه ای نیز شناخته میشوند، زیرا اساس کار آنها بدین گونه است که محصول موردنظر ما را بهصورت لایه به لایه بر روی یکدیگر می‌سازد تا درنهایت به محصول درخواستی برسد، البته بزرگترین ویژگی این محصول نسبت به روشهای سنتی دقت بالا و سرعت بیشتر و هدر رفت ماده اولیه خیلی کمتر است.

البته در مورد کاربردهای اینگونه پرینترها باید عرض شود که آنها هماکنون در بسیاری از صنایع در حال خدمترسانی هستند ولی مقیاس کار آن صنایع بسیار کوچک است، از پرینتر های ۳ بعدی به دلیل کنترل و طرز کار سخت آنها معمولاً برای ساختن نمونه های اولیه محصولات مورداستفاده قرار میدهند و در خط تولید کارخانه ها کمتر مورداستفاده قرار میگیرند.

امروزه با فعال شدن شرکت های تکنولوژی در این زمینه ما شاهد ساخته شدن مدل های خانگی این نوع پرینترها هستیم که البته هنوز جای خود را به آن صورتی که باید بین مصرف کنندگان خانگی باز نکرده است.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/
0
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود پرینتر سه بعدی
693KB pdf
دانلود 3D-Printing in Foundry Patternmaking
3.6MB pdf

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران