هندبوک مقایسه ای استانداردهای فولاد

 

استانداردهای فولاد

 

این کتاب هندبوک جامعی برای مقایسه ی استانداردهای بین المللی فولاد بوده که شامل معرفی بیش از هزار  آلیاژ  جدید است. به منظور ایجاد زبان مشترک  میان تولید کننده، فروشنده و سازنده ، مصنوعات فولادی را استاندارد کرده اند. بیشتر کشور های صنعتی پیشرفته  برای خود استاندارد جداگانه  دارند و برحسب  تجربیات و زبان متداولشان از علامت ها، حروف و اعدادی برای بیان اختصاری اطلاعات لازم جهت معرفی هر یک از تولیدات خود استفاده می کنند. علامت هایی که برای معرفی فولاد ها به کار می روند، شامل سه بخش عمده عناصر تشکیل دهنده، روش تولید و عملیات انجام گرفته روی آنها قبل از عرضه به بازار می باشد. به عنوان مثال کشور آلمان تمام انواع فولاد را طبق DIN 17006 استاندارد کرده است.

پیش گفتار

هندبوک مقایسه ای استانداردهای فولاد کتابی است که هرگز نخواستم آن را بنویسم بلکه همیشه می خواستم صاحب آن باشم. به عنوان یک مهندس متالورژی و کاربر طولانی مدت استانداردهای فولاد ، نویسنده چهار کتاب داده CASTI Metals و به عنوان عضو ASTM ، ISO ، و کمیته های استاندارد فولاد SAE ، همه مشکلات و چالش های نوشتن چنین مواردی را خیلی خوب می دانستم. کتابچه راهنما بسیاری از استانداردهای فولادی از سراسر جهان وجود داشتند که برای من جدید بودند و آن را ایجاد می کردند. بسیاری از شگفتی ها ، از جمله استانداردهای فولادی GB GB ، که توسط مهندسان متالورژی انتشارات CASTI ، Inc به انگلیسی ترجمه شده اند.

مقایسه استانداردهای فولاد یک علم دقیق نیست ، بنابراین بزرگترین چالش در تهیه چنین کتابی است. در مورد «قوانین مقایسه» تصمیم گیری می کرد. از میان کتابهای مشابه موجود در بازار ، هیچکدام جزئیات آن را توضیح نمی دهند. چرا یک فولاد با دیگری قابل مقایسه است. آنها به سادگی در یک لیست از فولادها ظاهر می شوند. من یک دفتر خاطرات روزانه نگه داشتم برای کمک به ساختن مجموعه ای قابل اجرا از قوانین مقایسه که می توانم با سایر کاربران برای کمک به آنها در میان بگذارم. درک چگونگی و چرایی یک فولاد با دیگری قابل مقایسه است.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterate
3
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود Handbook of Comparative World Steel Standards
۳٫9۵MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران