هندبوک طراحی مبدل های حرارتی Heat Exchanger Design Handbook

هندبوک طراحی مبدل های حرارتی
Heat Exchanger Design Handbook
هندبوک طراحی مبدل های حرارتی

مبدل حرارتی دستگاهی است که برای انتقال حرارت بهینه از یک محیط به محیط دیگر استفاده می شود. محیط های انتقال حرارت عموما سیال هستند که درون دستگاه مبدل جریان دارند.

مبدل های حرارتی در صنایع گوناگونی نظیر نیروگاه ها، تهویه مطبوع، نفت و گاز، بازیافت حرارت و صنایع ساخت و تولید دارند. در نیروگاه ها انواع مختلفی از بویلرهای فسیلی، بخارسازهای هسته ای، کندانسورهای بخاری و برج های خنک کن به کار می روند. سیستم های تهویه مطبوع برای عملکرد صحیح نیاز به دستگاه های مبدل حرارتی نظیر کندانسور و اواپراتور دارند.

به دلیل وجود پارامترهای مختلف، طراحی و انتخاب مبدل های حرارتی بسیار مشکل است. برای انتخاب یک مبدل حرارتی مناسب، طراحان سیستم معیارهای مختلفی نظیر محدودیت های فشاری، بازده گرمایی، افت فشار در مبدل های حرارتی، انتخاب مواد مناسب و فرایند ساخت و تولید را در نظر می گیرند.

هندبوک طراحی مبدل های حرارتی در راستای معرفی، نحوه عملکرد، اصول طراحی و کاربردهای مبدل های حرارتی نگاشته شده است. ویرایش جدید این کتاب اصلاح و به روز رسانی شده است و شامل اشکال پیشرفته و جداول اثرات گرمایی است تا به خوبی بیانگر پیشرفت های صورت گرفته در فناوری مبدل های حرارتی باشد.

هندبوک طراحی مبدل های حرارتی شامل ۱۶ فصل است. با توجه به محتوای کتاب، فصل های ۲، ۵، ۱۳ و ۱۵ کتاب مستقل از بقیه فصل ها بوده و برای فهم این فصل ها نیاز به فهم سایر بخش ها نیست. این کتاب مرجعی عالی برای مهندسین مواد، مکانیک، شیمی، نفت، طراحان تجهیزات و لوله های تحت فشار، تولیدکنندگان مبدل های حرارتی و سایر علاقه مندان به آشنایی با این موضوع محسوب می شود.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterate
2.67
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود هندبوک طراحی مبدل های حرارتی- Heat Exchanger Design Handbook
40.9 Mb pdf

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران