اطلاعات بیشتر

هندبوک دیرگداز ها (Charles Schacht)

هندبوک دیرگداز ها

Refractories Handbook

Charles Schacht

هندبوک دیرگداز ها

هندبوک دیرگداز ها : کتاب هندبوک دیرگداز ها، یکی از جدیدترین کتب جامع در زمینه دیرگدازها بوده و توسط مجموعه ای از متخصصین مجرب نگارش گردیده است که بیشتر ترکیبات دیرگداز را در بر می گیرد. نسوزها یا دیرگداز ها موادی هستند که حرارت‌های بالا را به خوبی تحمل کرده (بسته به نوع مصرف مقاومت حرارتی نسوزها متفاوت است) و در ان حرارت در واکنش‌های شیمیایی فراورده‌ای که در کوره در حال شکل گرفتن می‌باشد شرکت نکرده و در مقابل سایش و ضربه مقاومت نمودهو در ان حرارت به هیچ وجه تغییرات فیزیکی و شیمیایی در ان ظاهر نمی‌شود. موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به موجب استاندارد شماره ۲۶۳۱ موادی را نسوز میداند که بتواند ۱۴۵۰ درجه سانتی گراد را تحمل نماید. مواد تشکیل دهنده نسوزها:دولومیت‌ها، رس‌ها، بوکسیت‌ها، کرومیت‌ها، دیاتومیت‌ها. عملکرد کوره های صنعتی متاثر از نوع نسوزها و دیرگداز هایی است که در آن به کار رفته است.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

فصل بندی کتاب هندبوک دیرگداز ها

سه فصل اول هندبوک دیرگداز ها مفاهیم پایه دیرگدازها را ارائه می دهند و دو راه شیمیایی و مکانیکی تخریب دیرگدازها را بیان می کنند. مفاهیم پایه دیرگداز در فصل اول ارایه شده اند. شکست مکانیکی یا راه های مکانیکی تخریب دیرگدازها در فصل ۲ تشریح شده اند. فصل ۳ نیز روی خوردگی شیمیایی دیرگدازها تمرکز کرده است. چندین نوع آجر دیرگداز در فصل ۴ تا ۹ مورد بحث قرار گرفته است که شامل آجرهای آلومینوسیلیکاتی، منیزیایی، سیلیسی، دولومایی، کربنی و آجرهای اسپینلی هستند.

فصول ۱۰ تا ۱۲ به جرم های ریختنی اختصاص داده شده اندکه در هر فصل جنبه متفاوتی از آنها مورد بحث قرار گرفته است. هدف این سه فصل ارایه مسائل مهم در طراحی آستر دیرگداز،  با استفاده از جرم ریختنی است. فصل ۱۳ به جنبه های ترمومکانیکی آسترهای دیرگداز اختصاص یافته است. این فصل شامل طبقه بندی انواع تنش ها، مفاهیم مربوط به استحکام دیرگداز، انتخاب بهترین دیرگداز بر اساس داده های تنش-کرنش فشاری استاتیک (ایستا)، مفاهیم مربوط به رفتار آسترهای استوانه ای شکل و مفاهیم مربوط به رفتار انبساطی دیرگداز هستند. فصل های ۱۴ و ۱۵ مثال هایی از آسترهای دیرگداز را که به ترتیب در صنایع پتروشیمی و فولاد به کار رفته اند، بیان می کنند. فصل ۱۶، انواع آزمون هایی را شرح می دهد که در تعیین خواص مکانیکی و حرارتی مواد دیرگداز مورد استفاده قرار می گیرند. در نهایت فصل ۱۷ مربوط به نصب دیرگدازها است. اگرچه انواع مختلفی از دیرگدازها از نظر شکل و ترکیب وجود دارد، این فصل قصد دارد دورنمایی از عوامل کلی را که بایستی در نصب یک آستر دیرگداز مورد ملاحظه قرار گیرند، ارائه دهد. این کتاب در دو نسخه انگلیسی (اصلی) و فارسی (ترجمه شده) قابل تهیه است. نسخه انگلیسی را در ادامه مطلب می توانید بصورت رایگان دانلود نمایید اما نسخه چاپی فارسی را بصورت ثبت سفارش آنلاین از این +لینک انجام فرمایید که بصورت پستی به آدرس شما ارسال می گردد.

هندبوک دیرگداز

سفارش آنلاین کتاب

لینک کوتاه مطلب

سراميك فهیمه حسینی شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ 2021 بازدید
رمز کلیه فایل های فشرده : (باحروف کوچک تایپ شود)

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید