آموزش نرم افزار متلب MATLAB

 

آموزش نرم افزار متلب  MATLAB

متلب ( MATLAB ) یکی از زبانهای برنامه نویسی سطح بالا با تمرکز بر روی تکنیکهای محاسباتی است. این نرم افزار محیطی مناسب برای انجام عملیاتهای ریاضی، ایجاد محیطهای ویژوال و برنامه نویسی آسان را همزمان فراهم کرده است. در این نرم افزار تلاش بر آن است که مسائل ریاضی و راه حلهای آنها به همان صورتیکه در ریاضیات رایج دانشگاهی وجود دارد ارائه شوند.
این نرم افزار به صورت اختصاصی در موارد زیر کاربرد دارد:
۱) ریاضیات و محاسبات
۲) ساخت و پیاده سازی الگوریتم های ریاضی
۳) جمع آوری داده ها
۴) مدلسازی، شبیه سازی و تحلیل مدل
۵) آنالیز، استخراج مشخصه های آماری، رسم و نمایش دیتا
۶) رسم گرافهای مهندسی و علوم(منحنی های دو بعدی و سه بعدی، منحنی های آماری و . . . )
۷) تولید نرم افزارهای کاربردی دارای واسط گرافیکی

نرم افزار متلب دارای سیستمی اندرکنشی بوده که در آن تمامی داده ها به صورت آرایه های بدون تعیین بعد معین ذخیره می شوند. این خاصیت این امکان را به شما می دهد که مسائل محاسباتی بسیاری را با استفاده از فرمولهای برداری و ماتریسی برای طیف وسیعی از داده ها بنویسید. این نحوه برنامه نویسی در حقیقت کسری از زمانی است که در یک زبان سطح متوسط غیر دینامیک چون C و FORTRAN صرف می شود.
نام MATLAB از حروف ابتدایی MATRIX LABORATORY آمده است. این نرم افزار در ابتدا به عنوان نرم افزاری جهت انجام سریعتر عملیاتهای ماتریس و به عنوان تجمیع دو پروژه LINPACK و ETSPACK طراحی شد. امروزه نرم افزار متلب از کتابخانه های تابعی BLAS و LAPACK در محاسبات ماتریسی خود استفاده می کند.
MATLAB طیف متنوعی از کاربران را تحت پوشش قرار داده است. در محیطهای دانشگاهی از متلب به عنوان ابزاری برای آموزش دوره های مقدماتی تا پیشرفته ریاضیات، علوم مهندسی و علوم پایه استفاده می شود. در صنایع نیز متلب به عنوان ابزاری برای تحقیقات افزایش تولید و نیز آنالیز ریاضی مسائل درگیر در آن صنایع استفاده می شود.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ raterateraterate
3.67
0 نظر ثبت شده
پسورد فایل ها www.iran-mavad.com
دانلود کتاب آموزش جامع نرم افزار متلب (مهندس موسوی)
3.8 مگابایت pdf
دانلود کتابMATLAB Primer (Kermit Sigmon) Third Edition
670 کیلوبایت pdf
دانلود کتاب MATLAB Primer (Timothy A. Davis) Seventh Edition
3.3 مگابایت pdf
دانلود آموزش متلب (مشکی باف)
3 مگابایت pdf
دوره زمستانه

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران