نرم افزار شبیه ساز ریخته گری ماگما Magma ایران مواد مرجع مهندسی مواد و متالورژی

شبیه ساز ریخته گری ماگما MAGMA soft

+

آموزش نصب

magma

نرم افزار شبیه ساز ریخته گری ماگما

MAGMA Casting Simulation

نرم افزار شبیه ساز ریخته گری ماگما شرکت Magma تولید کننده نرم افزار ارزشمند Magmasoft است. این نرم افزار جهت شبیه سازی مراحل مختلف فرآیندهای ریخته گری کاربرد دارد. عموما هدف اصلی شبیه سازی فرآیندهای ریخته گری را میتوان پیش بینی نحوه ایجاد قطعه و نحوه انجماد قطعه دانست که از این اطلاعات به منظور تهیه تکنولوژی تولید یک قطعه و یا بهبود شرایط تولید وارتقاء کیفیت قطعه تولیدی استفاده می گردد. نرم افزار Magma قادر به شبیه سازی کلیه فرآیند های ریخته گری در قالب های دائم، ماسه ای، ریخته گری های تحت فشار بالا و پایین، دیزاماتیک و ریخته گری دقیق برای کلیه آلیاژهای مهندسی می باشد.
از توانایی های این نرم افزار می توان طراحی انواع قالب های ریخته گری،نحوه ی پر شدن قالب توسط مذاب،خصوصیات فیزیکی بدست آمده از قالب پیش بینی شده و کاربردهای بی نظیر دیگری را نام برد . ازمواردی که این نرم افزار را از گونه های مشابه متمایز می کند می توان بهبانک اطلاعاتی (Data Base) بسیار قوی آن اشاره کرد، به گونه ای تمامیآلیاژهای مهندسی در آن موجود بوده و تمام خواص آن ها در دماهای مختلفموجود می باشد که این امر قابل اطمینان بودن نتایج شبیه سازی با این ابزارتاثیر قابل ملاحظه ای دارد. استفاده از Magma موجب صرفه جویی در وقت،هزینه، بهبود کیفیت و تکرار و تداوم تولید قطعات با تولید یکسان می شود.

با نرم افزار Magma می توان مراحل اصلی تمامی فرآیندهای ریخته گری از قبیل Solidification و Mold Filling را تحلیل نمود. Magma دارای مدول هایاختصاصی برای تحلیل و بهینه سازی فرآندهای ریخته گری چدن (Iron casting , Permanent Mold)، انواع فولاد (Steel Casting)، دیزاماتیک (Disamatic)،ریخته گری آلومینیوم بصورتGravity Casting , Low Pressure and High Pressure Die Casting، ریخته گری دقیق(Investment Casting)، تدوین سیکل عملیات حرارتی برای فولادها و بهینه سازی می باشد. توان Magma در کمک به تداوم تولید قطعات با کیفیت، تقلیل ضایعت و افزایش عمر قطعات بی نظیر می باشد.

 

نرم افزار شبیه ساز ریخته گری ماگما

MAGMA Casting Simulation

حسين يعقوبي

"آسان و سریع بیاموزید"

حضوری وآنلاین در سراسر کشور

با مدرک معتبر دوزبانه

رمز کلیه فایل های فشرده : (باحروف کوچک تایپ شود)

برچسب ها

دیدگاه کاربران ۴دیدگاه

 • محمدشنبه 11 مهر 1394 در ساعت 20:09:17

  با سلام
  من یکبار سعی کردم نرم افزار magma رو بر روی ویندوز 7 نصب کنم اما موفق به نصبش نشدم.نمیدونم علتش اشتباه بودن راهنمای نصب بود یا اینکه کلا نرم افزار روی ویندوز 7 اجرا نمیشه. لطفا راهنمایی بفرمایید.

 • مصطفیپنجشنبه 20 خرداد 1395 در ساعت 18:38:15

  سلام و خسته نباشید
  ایکاش آموزش نرم افزار رو هم میذاشتین.
  با تشکر از سایت خوبتون

  • حسين يعقوبيشنبه 22 خرداد 1395 در ساعت 11:13:41

   سلام ، آموزش هم در همین پست موجود است

 • گنجی مقدمدوشنبه 19 آذر 1397 در ساعت 10:10:56

  سلام،
  ظاهرا لینک دانلود آموزش مشکل دارد، با کلیک روی لینک دوباره به همین صفحه برمیگرده.

دیدگاه خود را بنویسید