نانو کامپوزیت AL-SiC ساخته شده به روش متالورژی پودر

نانوکامپوزیت آلومینیوم – سلیسیم کاربید
نانوکامپوزیت آلومینیوم - سلیسیم کاربید

امروزه کامپوزیت های زمینه فلزی از قبیل آلیاژهای آلومینیوم، نیکل و تیتانیوم که با ذراتی مانند سیلیسیوم کاربید، آلومینا و ویسکرزها تقویت شده اند، به دلیل خواص مکانیکی (سفتی و استحکام)، مقاومت به خزش بالا و مقاومت در برابر اکسیداسیون و خوردگی خوب، بسیار مورد استفاده قرار گرفته اند. افزودن تقویت کننده های سرامیکی به زمینه فلزات، توسط مکانیزم های متعدد استحکام بخشی، از جمله ریزدانه کردن ساختار فاز زمینه، قفل کردن نابجایی های متحرک در حضور نانوزرات و انتقال بار، منجر به افزایش استحکام می شوند. برخی از این مکانیزم ها در حضور تقویت کننده های نانومتری با اهمیت می شوند. تحقیقات گسترده ای در زمینه کامپوزیت های زمینه آلومینیوم با ذرات تقویت کننده در ابعاد نانومتر مانند TiN ، آلومینا، نانولوله های کربنی برای حصول  به خواص مکانیکی بهتر انجام گرفته است.

از میان کامپوزیت های زمینه آلومینیوم اخیراً کامپوزیت های آلومینیوم/سیلیسیوم کاربید به دلیل مدول الاستیک، استحکام و پایداری حرارتی بالا مورد توجه ویژه هستند. این کامپوزیت ها می توانند به طور گسترده ای در هوا فضا و صنعت اتومبیل مانند جاذب های حرارتی، شفت های تحریک کننده اتومبیل، رتورهای ترمز وسایل نقلیه زمینی و همچنین پره های جت جنگنده مورد استفاده قرار گیرند. SiC به دلیل خواص مناسب، مانند استحکام، مدول یانگ و مقاومت به شوک حرارتی بالا و بخصوص به علت اتصال قوی با آلومینیوم، مورد تقویت کننده مناسبی برای آلومینیوم است.

در اﻳﻦ ﺗﺤﻘﻴﻖ آلومینیوم نانوساختار و نانوکامپوزیت آلومینیوم ﺗﻘﻮﻳﺖ ﺷﺪه ﺑﺎ ﻧﺎﻧﻮذرات SiC ﺗﻮﺳﻂ روش آﻟﻴﺎژﺳﺎزی ﻣﻜﺎنیکی و ﭘﺮس ﮔﺮم ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪه و رﻳﺰﺳﺎﺧﺘﺎر آﻧﻬﺎ ﺗﻮﺳﻂ ﻣﻴﻜﺮوﺳﻜﻮپ اﻟﻜﺘﺮونی روبشی و ﭘﺮاش اﺷﻌﻪ اﻳﻜﺲ و ﺧﻮاص ﻣﻜﺎنیکی آن ﺗﻮﺳﻂ ﺗﺴﺖ رﻳﺰسختی سنجی ﻣﻮرد ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺖ.

در این پست مقاله ﻧﺎﻧﻮﻛﺎﻣﭙﻮزﻳﺖ AL-SiC ساخته شده به روش متالورژی پودر برای دانلود در اختیار شما کاربران گرامی قرار داده شده است.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterate
2.4
4 نظر ثبت شده
 • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

 • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود ﺑﺮرسی رﻳﺰﺳﺎﺧﺘﺎر و سختی ﻧﺎﻧﻮﻛﺎﻣﭙﻮزﻳﺖ AL-SiC ساخته شده به روش متالورژی پودر
۴.۱۳ مگابایت PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • احمدی 1400 فروردین 29 یکشنبه

  با سلام
  لینک امکان دانلود نیست ممنون میشم بررسی کنید

  آیا برای شما مفید بود
  • امیرمحمد دارابی 1400 فروردین 30 دوشنبه

   درود
   لینک دانلود چک شد مشکلی ندارد
   جهت دانلود اتصال خود را به فیلترشکن قطع کنید.

   آیا برای شما مفید بود
 • رضوی 1398 اردیبهشت 05 پنجشنبه

  سلام و عرض خسته نباشید،
  لینک دانلود این فایل خراب است. ممنون میشم چک کنید.

  آیا برای شما مفید بود
  • خورشیدی 1398 اردیبهشت 05 پنجشنبه

   با سلام
   لینک دانلود اصلاح شد
   لطفا مجددا دانلود بفرمایید

   آیا برای شما مفید بود