مکانیک تغییرشکل و شکست مواد مهندسی هرتزبرگ Deformation and fracture mechanics of) engineering materials)

مکانیک تغییرشکل و شکست مواد مهندسی

این کتاب یکی از کتب معتبر در تدریس مکانیک شکست و درس خزش، خستگی و شکست است که در بسیاری از دانشگاه های دنیا به عنوان کتاب مرجع مورد استفاده قرار می گیرد. در این کتاب تغییرشکل و شکست مواد به شیوه ای روشن و قابل درک بحث و سرفصل های مختلف آن پوشش داده می شود. مطالعه ی این کتاب به دانشجویان درس خزش، خستگی و شکست در دوره ی کارشناسی ارشد مکانیک جامدات توصیه می گردد.

مکانیک شکست شاخه‌ای از مکانیک جامدات می‌باشد که به بررسی ایجاد و گسترش ترک در جامدات (و سازه‌ها) و نحوه تاثیر آن بر تغییر شکل و احیانا زوال سازه می‌پردازد. این موضوعات از هر دو منظر مکانیک محیط‌های پیوسته و محیط‌های گسسته مورد مطالعه قرار گرفته و می‌گیرد. نقطه آغازین این دانش آزمایشاتی بود که به وسیله گریفیتث (Griffith) بر روی شیشه انجام گرفت و در سال ۱۹۲۸ میلادی در ژورنال انجمن سلطنتی به چاپ رسید.

پیچیدگی‌های منحصر بفرد ترک این دانش را عرصه تلاش‌های تئوری و تجربی بسیاری کرده است و هنوز هم بسیاری از مسال آن لاینحل باقی مانده است. تغییر شکل در علم مواد، به تغییر شکل یا اندازه یک جسم با توجه به نیروی اعمال شده (انرژی تغییر شکل در این مورد از طریق کار منتقل می شود) یا تغییر در درجه حرارت (انتقال انرژی از طریق گرما) گفته می شود. مورد اول می تواند در نتیجه نیروهای کششی، نیروهای فشاری، نیروهای برشی، خمش یا پیچش باشد.

در مورد دوم مهمترین عاملی که با درجه ی حرارت تعیین می شود، تحرک نقص های ساختاری مانند مرز بلورها، تهیجای و نابه جایی در جامدات کریستالی و غیر کریستالی است. حرکت و یا جا به جایی این نقص های متحرک به صورت حرارتی فعال شده و توسط میزان نفوذ اتمی محدود می شود. تغییر شکل اغلب به عنوان کرنش در نظر گرفته می شود.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterate
3
3 نظر ثبت شده
 • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

 • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود مکانیک تغییرشکل و شکست مواد مهندسی (هرتزبرگ)
57MB PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • بهار 1400 مهر 16 جمعه

  سلام. لینک دانلود این کتاب هم خرابه.

  آیا برای شما مفید بود
  • امیرمحمد دارابی 1400 مهر 20 سه شنبه

   درود بر شما
   اصلاح شد

   آیا برای شما مفید بود
 • م . خ 1394 اردیبهشت 15 سه شنبه

  خوب .اما هند بوک خوردگی به زبان فارسی نداشت.

  آیا برای شما مفید بود