مواد جاذب امواج الکترومغناطیسی بلند(رادار)

مواد جاذب امواج الکترومغناطیسی بلند(رادار)

Radar Absorbent Material (RAM)

Radar Absorbent Material (RAM)

شرح

مواد جاذب امواج الکترومغناطیسی بلند(رادار): مواد جاذب رادار یا RAM موادی هستند که در تکنولوژی استیلت (پنها کاری) با شناسایی و جذب امواج رادار برای مخفی کردن وسایل نقلیه یا بناها مورد استفاده قرار می گیرد.

یک تعبیر نادرست از RAM ابن است که می تواند اشیاء را نامرئی کند در حالی که مواد جاذب رادار فقط می توانند سطح مقطع راداری اشیاء را در فرکانس های خاص به طور قابل توجهی کاهش دهند اما این به معنای نامرئی شدن در هر فرکانسی نیست.

شکل های ابتداییRAM موادی بودند که Sumpf و Schornsteinfeget نامیده می شدند. این مواد پوشش هایی بودند که در جنگ جهانی دوم درآلمان برای پیروسکوپ زیردریایی استفاده می شدند تا انعکاس رادار با طول موج ۲۰ سانتی متر که مورد استفاده ی کشورهای متفقین بود کاهش یابد. این مواد ساختار لایه ای داشتند و از ذرات گرافیت یا نیمه رساناهای دیگر تشکیل شده بودند که در یک زمینه ی لاستیکی (رزین) تنشانده شده بودند. این مواد دید درون آب دریا را به طور موثر اما ناقص کاهش می دادند.

همچنین آلمان اولین کشور استفاده کننده از RAM در هواپیما به شکل Horten Ho 229 در طول جنگ جهانی دوم بود. از تخته های چند لایه ای کربن که مقاوم در برابر خوردگی مواد شیمیایی شده بودند استفاده می کردند که باعث پنهان سازی در مقابل رادارهای اولیه ی بریتانیا می شد.

قالب بندی : PDF

تعداد صفحات :۳۳

حجم :۳٫۵۹MB

لینک دانلود

 
 مشاهده مطالب مرتبط
آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/rateraterateraterate
5
0 نظر ثبت شده

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران