مواد ابزار - ASM - Specialty Handbook, Tool Materials جدید
1
دقیقه مطالعه
5 / 5
  • دسته بندی متالورژي
  • تاریخ انتشار 3 سال پیش
  • بازدید 609 نفر
  • دیدگاه ها 0 دیدگاه
  • نویسنده خورشیدی
بعدا میخونم

کتاب دستورالعمل تخصصی ASM مواد ابزار (ASM – Specialty Handbook Tool Materials (Davis

مواد ابزار – ASM – Specialty Handbook, Tool Materials

مواد ابزار - ASM - Specialty Handbook, Tool Materials

اگر شما با ماشین­کاری یا کار با فلزات یا مواد بخصوصی برای قطعات صنعتی درگیر هستید، این کتاب برای شما واجب است. این کتاب جزئیات و اطلاعات کاملی از انتخاب، فرآیندها و خواص مواد برای کاربردهای ماشین­کاری فلزات ارائه می­دهد. این کتاب شامل فولادهای ابزار متالورژی پودر و شکل­دهی، آلیاژهای پایه کبالت، کاربیدهای سمانتیت، سمانتیت­ها، سرامیک­ها و مواد فوق­العاده سخت است.

شما می­توانید دستورالعمل­های خاصی را برای بهینه­ سازی ماشین­کاری از طریق انتخاب مناسب ماده ابزار برش و همچنین گسترش روش­های مناسب برای استفاده از پوشش­ها برای بهبود چقرمگی ابزار و فولادهای قالب پیدا کنید.

تمام مواد جدید مرتبط با میکروساختارهای عملیات حرارتی و خواص فولادهای ابزار با ده­ها عکس میکروگراف ضمیمه شده ­اند. همچنین شامل اطلاعاتی در مورد ملاحظات ابزار ویژه برای کاربردهای مورد نظر مانند آهنگری هم‌دما، ریخته­ گری کامپوزیت­های زمینه فلزی و قالب­گیری پلاستیک­های خورنده می­شود. همچنین شما در مورد جایگزین­ های مواد آهنی مانند کاربیدها، سمانتیت­ها، سرامیک­ها و فلزات غیرآهنی مانند آلومینیم، نیکل و آلیاژهای پایه مس برای کاربردهای فلزکاری یاد خواهید گرفت.

برای مطالعه آموزش فارسی مواد مهندسی روی این +لینک کلیک کنید.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterateraterate
5
0 نظر ثبت شده
برچسب ها
مهندسی مواد

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران