مقدمه ای بر تکنولوژی لیزر Introduction to Laser Technology

تکنولوژی لیزر

تکنولوژی لیزر

مقدمه ای بر تکنولوژی لیزر

Introduction to Laser Technology

در روش چاپ سه بعدی با استفاده از لیزر از لیزر پرقدرت برای ذوب ذرات کوچک پلاستیک، فلز، سرامیک یا پودر شیشه در توده ای استفاده می کند که دارای شکل سه بعدی مطلوب می باشد. لیزر به طور انتخابی ماده پودر شده را با اسکن سطح مقطع ها یا لایه های تولید شده توسط برنامه مدلسازی سه بعدی بر روی سطح بستر پودر ذوب می کند. بعد از اسکن هر سطح مقطع، بستر پودر به اندازه یک ضخامت لایه پائین می آید. سپس لایه جدیدی از ماده برروی قسمت بالا استفاده و پروسه(فرایند) تا تکمیل شی تکرار می شود. کل پودر دست نخورده باقی مانده و به ساختار پشتیبان و تکیه گاهی برای شی تبدیل می شود. بنابراین نیازی به ساختار تکیه گاه و پشتیبانی که بر SLS و SLA برتری داشته باشد، نیست. از کل پودر استفاده نشده می توان برای چاپ بعدی استفاده نمود. SLS توسعه و مجوزش را از Dr Carl Deckard در دانشگاه تکزاس در اواسط دهه ۱۹۸۰ تحت حمایت DARPA گرفت.

همه چاپگرهای سه بعدی از یک تکنولوژی یکسان برای تحقق اهدافشان استفاده نمی کنند. راههای مختلفی برای انجام این کار وجود دارد که کل راههای موجود از سال ۲۰۱۲، افزایشی بوده و عمدتاً از لحاظ شیوه ساخت لایه ها برای ساخت شی نهایی باهم تفاوت دارند. بعضی از روشها از مواد مذاب یا نرم کننده برای تولید لایه ها استفاده می کنند.

معرفی کتاب درحالی‌که تکنولوژی‌های متفات لیزر به امکان‌پذیر ساختن تغییر پارامتر‌های لیزر و بهبود کیفیت پرتو و عملکرد آن ادامه می‌دهند، دانش نظری و درک چندرشته‌ای از توسعه‌های مربوط به فن‌آوری‌های برش لبه نیز به‌طور روزافزونی اهمیت می‌یابند.
این نسخه از کتاب تکنولوژی لیزر که اصلاح و به‌روزرسانی چاپ اول این کتاب می‌باشد، به بررسی اصول و قوانین فیزیکی اساسی لیزر مورد نیاز برای یادگیری از تحولات گذشته و حل بسیاری از مشکلات فنی تا مشکلات امروزی در این حوزه چالش‌برانگیز، می‌پردازد.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/
0
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود Introduction to Laser Technology
10.4 PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران