هندبوک مخلوط های پلیمری Polymer Blends Handbook

مخلوط های پلیمری

مخلوط های پلیمری

هندبوک مخلوط های پلیمری 

 Polymer Blends Handbook

Leszek A. Utracki , Charles A. Wilkie

مخلوط های پلیمری از اختلاط فیزیکی دو یا چند پلیمر با یا بدون ایجاد پیوند شیمیایی بین آن ها بوجود می آیند  . از دلایل ایجاد مخلوط های پلیمری می توان به این نکته اشاره کرد که پلیمر های موجود هیچ کدام به تنهایی قابلیت کاربردی لازم را دارا نبودند . از این رو محققان دسته ی جدیدی از مواد تحت عنوان مخلوط های پلیمری را معرفی کردند .

هدف از ایجاد مخلوط های پلیمری محصولاتی با هزینه های اقتصادی کم و خواص منحر به فرد می باشد . از دیگر دلایل ساخت می توان به  تولید موادی با خواص کلی بهینه شده با هزینه های کم ، استفاده مجدد از ضایعات پلاستیکی خانگی و صنعتی ،  انعطاف پذیری واحد تولیدی فرآیند پذیری بهتر ، یکنواختی محصول و ضایعات کم و سرعت زیاد تولید و تنظیم ترکیب و خواص آلیاژ براساس نیاز مشتری اشاره کرد .

مخلوط های پلیمری از جنبه کاربردی در صنایعی مانند خودرو سازی ، پزشکی ، الکتریکی و الکترونیکی و بسته بندی کاربرد دارند .

فرآیند های اختلاط  پلیمر ها سبب افزایش کاربرد پلاستیک ها به عنوان جایگزینی مناسب برای فلزات و کوپلیمر ها در صنعت خودرو سازی شده است . این افزایش چشمگیر به خاطر مزایای آن ها از جمله استحکام خوب ، وزن کم ، مقاومت در دماهای پایین ، چاپ پذیری ، مقاومت حرارتی و قیمت پایین است .  متداول ترین کاربرد مخلوط های پلیمری در بسته بندی شامل فیلم ها ، ظروف ، درب بطری و جعبه ها و صندوق های حمل و نقل می شود . در حوزه الکتریکی و الکترونیکی مخلوط های پلیمری در مواردی چون روشنایی ، مصرق سنج (کنتور) ، جعبه های الکتریکی ، ترانس های ایمنی در خطوط انرژی ، شناساگر های دود یا مونو اکسید کربن کاربرد دارند . مخلوط سازی پلیمر گران قیمت پلی یورتان با پلی وینیل کلراید که ارزان تر است ماده مناسبی را برای استفاده در مصارف پزشکی تولید می کند که شفافیت ، استحکام ، مقاومت سایشی و پایداری حرارتی خوبی دارد .

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/raterateraterate
3.67
1 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود هندبوک مخلوط های پلیمری Polymer Blends Handbook
32.74 مگابایت pdf

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

  • negar 1400 خرداد 19 چهارشنبه

    عالی بود فقط بیشتر از این متن ندارین برای تهیه مقاله؟

    آیا برای شما مفید بود