انواع مخازن ، روش ساخت و بازرسی

انواع مخازن ، روش ساخت و بازرسی

API-650 (Section-2,3,4,5,6)

انواع مخازن ، روش ساخت و بازرسی—

شرح:

انواع مخازن ، روش ساخت و بازرسی : مخازن استوانه ای اغلب دارای سطح مقطع یکسان هستند که انواع آن با ابعاد مختلف در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. اندازه این مخازن حتی به قطر صدمتر و طول چندین ده متر هم می رسد. یک مخزن ذخیره معمولاً از اجزای زیر تشکیل می شود.

الف- پوسته استوانه ای که از رول کردن ورق ساخته می شود. ب- سقف مخزن که دارای انواع زیر است:۱- سقف شناور ۲- سقف ثابت که خود به دو نوع کروی و مثلثی تقسیم می شود. ۳- سقف ثابت و سقف شناور

در طراحی قسمت های مختلف مخازن، پارامترهای متعددی مورد استفاده قرار می گیرد؛ از جمله این پارامترها می توان به طول، قطر یا حجم مخزن، فشار طراحی مخزن، تعداد نازلهای، طریقه اتصال و غیره اشاره کرد. برای داشتن یک مخزن مناسب باید تمام پارامترهای آن به طور صحیح بررسی شوند. علاوه بر آن پارامترهای دیگری نیز وجود دارند که باید به طور دقیق لحاظ شوند از جمله این پارامترها می توان به محل کار مخزن، نوع ماده مورد استفاده در مخزن، عوامل جغرافیایی مثل باد، زلزله و غیره اشاره کرد. همچنین قیمت مخزن مورد نظر با توجه به سرویس دهی و عمر مفید آن از جمله پارامترهای مهم در طراحی یک مخزن است.

مخازن ذخیره براساس ملاک های مختلف، تقسیم بندی های متفاوتی دارند:

الف- سیستم بندی براساس فشار طراحی و استاندارد مورد استفاده: مخازن ذخیره و مخازه تحت فشار

دانلود فایل انواع مخازن ، روش تولید و بازرسی : 

قالب بندی : PDF

تعداد صفحات :۱۳۲

حجم :۱۵٫۷MB

لینک دانلود

 

دانلود فایل ساخت مخازن ، جوشکاری و بازرسی آن ها : 

قالب بندی : PDF

تعداد صفحات :۱۷

حجم :۹۱۹KB

لینک دانلود 

 مشاهده مطالب مرتبط
آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ raterateraterate
4
0 نظر ثبت شده

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران