فیلم ریخته گری ظروف آلومینیم

ریخته گری ظروف آلومینوم

ریخته گری ظروف آلومینوم

آلیاژهای آلومینیم از دسته آلیاژهایی هستند که به وفور در ساخت لوازم خانگی آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند ، الومینیم بدلیل تشکیل لایه اکسیدی غیرمتخلخل و فشرده در سطح خود ، در برابر زنگ زدگی و خوردگی تاحد زیادی  مصون می ماند و بهمین دلیل از آن می تواند برای استفاده در ظروف و مصارف خانگی و غذایی استفاده نمود . در این فیلم بخشی از ریخته گری ظروف آلومینیمی  و پرداخت کاری نهایی آن را تشریح می کند .

آلومینیم ، دومین عنصر فلزی فراوان بر روی زمین یک رقیب اقتصادی در کاربرد مهندسی رااز زمان اواخر قرن نوزدهم شد آلومینیم فلز دوران خودش بود. ظهور سه توسعه صنعتی با تقاضای ویژگیهای فازی با ویژگیهای منحصر به فرد آلومینیم و آلیاژهایش همخوانی داشت و به طور عمده از رشد تولید و استفاده از فلز جدید سود می برد. برجسته ترین ویژگی آلومینیم جند کاره بودن آن است. دامنه ویژگیهای فیزیکی و مکانیکی که می توانند پیشرفت کنند- از آلومینیم تصفیه شده بسیاز خالص (مقاله ویژگیهای فلزات خالص را در انی مقاله مشاهده کنید) – قابل توجه است. اخیرا بیش از سیصد ترکیب آلیاژی شناخته شده اند و گونه های بسیار دیگر از لحاظ بین المللی و درروابط تهیه کننده/ مصرف کننده پیشرفت کرده اند. ترکیبات برای هر دوآلیاژهای آلومینیم قالب و ساخته و پرداخته شده در مقاله( آلیاژو سیستم طراحی درجه سختی برای آلومینیم و آلیاژهای آلومینیم ) تدارک دیده شده اند.

سطوح ریخته گری ظروف آلومینوم می تواند بسیاز زیاد منعکس کننده باشد. انرژی تابشی ، نور مرئی ، حرارت تابشی و امواج الکترومغناطیسی به طور موثری بازتاب می شوند در حالیکه سطوح آند (قطب مثبت) شده و آند شده تیره می توانند بازتاب کننده یا جذب کننده باشند انعکاس آلومینیم پوشش شده بر روی حیطه وسیعی از طول موجها ، منتهی به انتخاب آن برای تنوعی از مصارف تزیینی و کاربردی شده است.. آلومینیم تصفیه شده از بوکسیت در یک حمام کریولیت با اضافات مختلف نمک فلورید که برای کنترل حرارت حمام، چگالی ، مقاومت و حلالیت آلومینیم ساخته شده اند، محلول است. یک جریان االکتریکی ، سپس از طریق حمام می گذرد تا آلومینیم حل شده را با شکل گیری اکسیژن و واکنش با آند کربن و جمع کردن آلومینیم به عنوان یک پد در کاتد الکترولیز کند. این فلز تفکیک شده به طورادواری به وسیله شیوه های خلا یا سیفون در دیگهای ذوب فلز برداشته شود که سپس به تسهیلات قالبگیری جایی که شمشها تولید می شوند، منتقل می شود.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/ rateraterate
2.6
0 نظر ثبت شده
  • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

  • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود فیل ریخته گری ظروف آلومینوم
15MB ZIP

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران