کتاب Metals Blue Book فلز پرکننده جوشکاری

Metals Blue Book فلز پرکننده جوشکاری
Metals Blue Book فلز پرکننده جوشکاری

با توجه به پیشرفت روزافزون صنعت و بوجود آمدن سازه‌های ترکیبی با اتصالات مختلف، بدست آوردن یک اتصال با خواص مکانیکی و فیزیکی مناسب، ضروری و کارآمد است. یکی از انواع روش‌های اتصال، جوشکاری است که به صورت گسترده برای اتصال مواد مشابه و غیر مشابه به کار می‌رود و انواع مختلفی دارد که هرکدام دارای معایب و مزایایی هستند.

جوشکاری اتصال دائمی مواد مهندسی (فلز، سرامیک، پلیمر، کامپوزیت) به یکدیگر است به گونه‌ای که خواص اتصال برابر خواص ماده پایه باشد. دسته‌ای از فرآیندهای جوشکاری هستند که در آنها، عمل جوشکاری بدون ذوب شدن لبه‌ها انجام می‌شود. در واقع لبه‌ها تحت فشار با حرارت یا بدون حرارت در همدیگر له می‌شوند. فرآیندهای این گروه عبارت‌اند از: ـ جوشکاری اصطکاکی ـ جوشکاری نفوذی ـ جوشکاری با امواج مافوق صوت. جوشکاری همچنین یکی از فرایندهای اتصال دائمی قطعات (فلزی یا غیرفلزی)، به روش ذوبی یا غیر ذوبی، با بکارگیری یا بدون بکارگیری فشار، با استفاده یا بدون استفاده از فلز پرکننده می‌باشد.

همانطور که فلز پایه مورد استفاده در اتصالات جوشکاری شده از نظر خواص مکانیکی و شیمیایی، نوع و شکل و دیگر خصوصیات اهمیت دارد، فلز پر کننده جوشکاری نیز در ویژگی های اتصال نقش اساسی دارد. با پیشرفت هایی که در سالهای اخیر در زمینه تولید فلز پرکننده (سیم جوش، الکترود و . . .) به عمل آمده، خصوصیات اتصالات جوش داده شده روز به روز به خواسته های طراحی نزدیک تر می گردد. این کتاب به معرفی جامع و کامل جوشکاری و فلز پرکننده جوشکاری پرداخته است.

برای دانلود کتاب Metals Red Book فلزات غیرآهنی کلیک کنید.

برای دانلود کتاب Metals Black Book فلزات آهنی کلیک کنید.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/
0
2 نظر ثبت شده
 • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

 • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود کتاب Metals Blue Book فلز پرکننده جوشکاری
2.3 M PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • عبداله مبارز 1400 مهر 30 جمعه

  سلام و وقت بخیر فایل هایی که قرار دادین به همرا لینک دانلود قرمز رنگ ولی قابل دانلود نیست . به چه طریقی بتوانین این کتابها رو دانلود کنیم

  آیا برای شما مفید بود
  • امیرمحمد دارابی 1400 آبان 06 پنجشنبه

   سلام و درود
   ممنون از شما
   لینک های مربوطه اصلاح شدند

   آیا برای شما مفید بود