کتاب Metals Red Book فلزات غیرآهنی

Metals Red Book فلزات غیرآهنی
Metals Red Book فلزات غیرآهنی

امروزه در صنایع مختلف فلزی، با وجود فلزات آهنی ، استفاده از فلزات غیرآهنی نیز اجتناب ناپذیر است. فلزات غیرآهنی را می توان به دو گروه اصلی فلزات سنگین و فلزات سبک تقسیم نمود. فلزاتی که جرم مخصوص آنها بیشتراز ۵ کیلوگرم بر دسی متر مکعب باشد فلزات سنگین نامیده می شوند. مهمترین فلزات سنگین عبارتند از: مس، روی، قلع، سرب، نیکل، کرم،ولفرام،مولیبدن، کبالت، منگنز،آنتیموان،کادمیم، بیسموت، جیوه و فلزات قیمتی مانند نقره ، طلا و پلاتین. در اکثر موارد به وسیله آلیاژکردن ، سختی و استحکام مواد افزایش یافته و در مواقع براده برداری براده های کوتاهتری به دست می دهند. همچنین می توان رنگ فلزات را به وسیله آلیاژکردن تغییر داد، اما دوام خوردگی فلزات غیرآهنی در اثر آلیاژکردن، اغلب تقلیل می یابد. هرچه درجه خلوص فلزی بیشتر باشد به همان نسبت نقطه ذوب و قابلیت هدایت الکتریکی آن افزایش می یابد. مس فلزی نرم و چکش خوار است و عملیات مکانیکی در خواص آن تغییر ایجاد می کند. مس خالص را می توان در قالب های ماسه ای یا فلزی ریخته گری کردو این عمل با مشکلات فراوانی همراه است و قطعه ریخته شده در قالب ، به آسانی اسفنجی می شود. برای جلوگیری از این عمل و افزایش قابلیت ریخته گری مس ، معمولاً با آن فسفر می افزایند. در این کتاب به طور جامع و کامل به معرفی فلزات غیر آهنی پرداخته شده است.

برای دانلود کتاب Metals Black Book فلزات آهنی کلیک کنید.

برای دانلود کتاب Metals Blue Book فلز پرکننده جوشکاری کلیک کنید.

آیا مقاله برای شما مفید بود ؟
5/rateraterate
3
2 نظر ثبت شده
 • دانلود فقط با IP ایران امکانپذیر است. در صورت عدم مشاهده باکس قرمز رنگ دانلود، VPN خود را خاموش نموده و صفحه را رفرش کنید.

 • پسورد فایل فشرده : www.iran-mavad.com

دانلود کتاب Metals Red Book فلزات غیرآهنی
2.21 M PDF

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • هادي پورمرتضي 1400 آذر 22 دوشنبه

  سلام عرض مي كنم .اميدوارم كه حالتون خوب باشه.ببخشيد متاسفانه اين كتاب كه قرار داديد لينكش داراي مشكله و به صفحه دانلود منتقل نميشه.

  آیا برای شما مفید بود
  • امیرمحمد دارابی 1400 آذر 24 چهارشنبه

   سلام و ادب
   ممنون از تذکر شما لینک کتاب اصلاح شد

   آیا برای شما مفید بود